آذر ۵, ۱۴۰۱

عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به سایر رمزارزها در سال گذشته

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 14, 2019
  • 0
عملکرد بهتر بیت کوین نسبت

نگاهی به جدول ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که بیت کوین توانسته به عنوان دومین رمزارز با کمترین تغییر منفی در میان ۱۰ رمزارز با بیشترین سهم بازار حضور یابد. البته در این میان، رمزارزهای باثبات (استیبل‌کوین‌ها) در نظر گرفته نشدند.

آمار سایت کوین متریکس گویای آن است که در میان این ۱۰ رمزارز، ۸ تای آنها عملکردی ضعیف‌تر نسبت به بیت کوین داشتند. بدترین عملکرد متعلق به بیت کوین کش بود که ۶۸ درصد از ارزش خود را نسبت به بیت کوین از دست داد. بیت کوین اس‌وی که در نوامبر ۲۰۱۸ ایجاد شد، کمترین تغییر منفی را تجربه کرد و ارزشش نسبت به بیت کوین فقط با ۱۵ درصد افت روبرو بود.

اما داستان بایننس کوین (BNB) روندی دیگر را در پیش گرفت. ارزش بایننس کوین نسبت به بیت کوین با ۴۴ درصد افزایش روبرو شد. اصلی‌ترین دلیل این افزایش قیمت را باید در سیاست صرافی بایننس جستجو کرد. این صرافی ۲۰ درصد از سود سه‌ماهه خود در قالب این رمزارز را از بین می‌برد (می‌سوزاند). همین امر سبب کاهش عرضه و در نتیجه، افزایش قیمت می‌شود.

کوین متریکس همچنین به این مساله اشاره دارد که بسیاری دیگر از رمزارزهایی که بازار کوچک‌تری دارند، در سال گذشته با کاهش ارزش بیشتری نسبت به بیت کوین روبرو بودند. قیمت کاردانو، آیوتا و اتریوم بیش از ۷۰ درصد نسبت به ارزش بیت کوین با افت روبرو بود.

البته این آمار برای کسانی که با تسلط بیت کوین بر بازار آشنایی دارند، تعجب‌آور نیست. بیت کوین هم‌اکنون ۶۸/۵ درصد بازار (یعنی بیش از دو سوم آن) را در دست دارد. با این وجود، ماهیت نوسانی این بازار ثابت کرده که هیچ چیزی در آن نمی‌تواند بدون تغییر بماند.

قیمت بیت کوین در مارس ۲۰۱۹ پس از دوره‌ای از رکورد (که به زمستان ارزهای دیجیتال معروف شده بود) افزایشی تقریبا سه برابری یافت. با این وجود، چند ماهی است که قیمت آن در یک بازه مشخص نوسان می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads