اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • عمومی
  • >
  • خدمات پشتیبانی از مشتریان و امنیت حساب های کاربری در صرافی های ارز دیجیتال

خدمات پشتیبانی از مشتریان و امنیت حساب های کاربری در صرافی های ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 14, 2019
  • 0
صرافی های ارز دیجیتال

امروزه مبادلات، بر اساس رمزنگاری است؛ به طوریکه بدون آنها هیچ رشد اقتصادی در ارزهای دیجیتالی نخواهیم دید. برای این منظور بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال در سراسر دنیا وجود دارد که کاربران می توانند به راحتی با انتخاب هر کدام از آنها، ارزهای خود را مبادله کنند. اما این مبادلات همواره به خوبی پیش نمی رود، از این رو برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتالی از نظر امنیت، هک و پشتیبان خدمات کاربران در ادامه با ارزنگار همراه باشید.

چشم انداز مبادلات ارزهای دیجیتالی

قبل از اینکه واقعاً بتوانیم به اعماق مشکل بیاندیشیم، ابتدا باید درک کنیم از چه مبادلاتی می توانیم در فعالیت های روزمره تجاری خود استفاده کنیم. صرافی ها به اشکال و فرم های مختلفی ارز دیجیتالی مبادله می کنند، بنابراین اجازه دهید نگاه سریعی به آنها داشته باشیم.

Coinbase ، Kraken ، Gemini

این صرافی ها به طور معمول ارزهای دیجیتالی محدود و پر طرفدارتری را برای مبادله ارائه می دهند (BTC ، ETH ، BCH ، LTC ، XRP و غیره). به منظور خرید ارزهای دیجیتالی از طریق سپرده های فیات در صرافی های ارز دیجیتال ، باید هویت خود را از طریق روش های KYC / AML تأیید کنید.

صرافی های ارز دیجیتال

مزایای این نوع صرافی های ارز دیجیتال

مزیت اصلی این مبادلات سهولت استفاده در تغییر تبادل ارز، تنها با یک کلیک روی دکمه خرید یا فروش است.

معایب این نوع صرافی های ارز دیجیتال

هزینه های مبادلات این صرافی ها، نسبت به دیگر رقبا بیشتر است. علاوه بر این کاربرانی که سکه های دیجیتالی حود را در این نوع صرافی ها سپرده می کنند، هیچ کنترلی بر کلید خصوصی خود ندارند.

HitBTC ، Binance، OKEx

عملکرد این صرافی ها نیز مشابه صرافی هایی است که در بالا مورد بررسی قرار گرفت، با این تفاوت که مبادلات در این نوع از صرافی ها با فیات قابل قبول نیست. تمرکز اصلی این صرافی ها فراهم کردن موقعیتی مناسب برای مبادله و رونق آلت کوین ها است.

مزایای این نوع صرافی های ارز دیجیتال

مزیت اصلی این صرافی ها نسبت به دیگر رقبا، ارائه تعداد زیادی ارزهای دیجیتالی و مبادله آنها بدون هیچ محدودیتی است.

معایب این نوع صرافی های ارز دیجیتال

مشکل اصلی این صرافی نداشتن گزینه ای برای مبادله فیات و ارزهای دیجیتالی است.

به طور کلی مبادلات با استفاده از ارزهای فیات، تنها گزینه ی انتخابی کاربران برای خرید یا فروش نمی باشد، اما از نظر محبوبیت، همچنان بر بازار حاکم است. بهترین صرافی  مبادلات بیت کوین و فیات، Coinbase و بهترین صرافی های مبادله آلت کوین ها، HitBTC به دلیل ارائه لیست بیشتری از آلت کوین ها و Binance به دلیل تسلط بر حجم بازار  می باشند.

صرافی های ارز دیجیتال

امنیت

امنیت صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتالی با مواردی همچون خطاهای جانبی کاربر مانند هک شدن ایمیل، حملات فیشینگ، ربودن حساب، مهندسی اجتماعی و موارد دیگر در نظر گرفته می شود؛ اگرچه تعامل زیادی برای مقابله مستقیم با این امر وجود ندارد (در نهایت این مورد در اختیار کاربران است). ویژگی های اساسی امنیتی ۳ صرافی برتر عبارتند از:

در زمینه امنیتی صرافی های Binance و HitBTC از ویژگی های مشابهی برخوردار هستند، اما HitBTC با ارائه روش هایی ساده همچون خروج خودکار و ویژگی قفل زمانی برای لیست سفید یا مجاز (whitelist) از دیگر رقبا پیشی گرفته است. کوین بیس در این زمینه از دیگر رقبای خود عقب افتاده است.

هک

مبادلات ارزهای دیجیتالی غیر قابل نفوذ نمی باشند، همه ما در مورد هک بایننس جایی که ۴۰ میلیون دلار از دست رفت خوانده ایم. Coinbase و HitBTC هرگز به طور مستقیم هک نشده اند، اگرچه گزارش های ناگوار زیادی از کاربران کوین بیس وجود دارد که از هک مبادله سیم رنج  می برند (SIM swap hack) رنج می برند.

بیشتر بدانید:

۴ روش متداول هک و سرقت بیت کوین

پشتیبانی مشتری

کوین بیس در ارائه خدمات پشتیبانی بسیار ضعیف عمل کرده، آنها در فوریه ۲۰۱۸ قول دادند که سطح خدمات خود را افزایش خواهند داد، اما پس از گذراندن یک دوره رو به رشد ۹۰ روزه و وعده به روزرسانی های بیشتر، وبلاگ خود را متوقف کرده و در سطح متوسط خدمات ارائه می دهد. صرافی HitBTC با تلاش روی پلت فرم های رسانه های اجتماعی خود، بالاترین سطح رضایت را از کاربران خود دریافت کرده است.

HitBTC همیشه به طور جدی تلاش می کند تا نه تنها بخش خدمات به مشتریان خود را بهبود ببخشد، بلکه باعث کاهش زمان گردش مالی آنها نیز می شود.

نتیجه گیری

جای تعجب ندارد که صرافی های مبتنی بر فناوری نظیر HitBTC، باعث ایجاد تنوع در صنعت رمزنگاری می شوند. این صرافی با ارائه ویژگی های امنیتی جدید و در حال بهبود و درک رسانه های اجتماعی یکی از بهترین صرافی های حال حاضر دنیا است. در صورتی که این صرافی به ارائه خدمات مداوم، ویژگی های امنیتی در حال بهبود و تعامل با کاربران به صورت مثبت ادامه دهد، در صدر لیست برترین صرافی های آنلاین ارز دیجیتالی در دنیا باقی خواهد ماند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads