مهر ۱۵, ۱۴۰۱

IBM درحال راه‌ اندازی مرورگر بلاکچین است

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 13, 2019
  • 0
مرورگر بلاک‌چین

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در این آخر هفته، غول‌ بین المللی فناوری، IBM ، اخیراً ثبت اختراعی را برای بلاکچین مبتنی بر مرورگر وب ثبت کرده‌ است. این اولین بار نیست که IBM با تحقیقات و فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین ارتباط برقرار می‌کند، در واقع، ما می‌دانیم که IBM وقت و تلاش زیادی را برای تحقیق در مورد تکنولوژی بلاک‌چین سرمایه گذاری می‌کند، بنابراین، ممکن است این آخرین اختراع برای ما سوپرایز بزرگی نباشد. با این وجود بسیار هیجان‌انگیز است. با ارزنگار همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره مرورگر بلاکچین مطالعه کنید.

مرورگر بلاک چین

تحلیل وبسایت coindesk درباره مرورگر بلاکچین

اختراع برنامه جدید از IBM، بلاک‌چین را مبتنی بر مرورگر وب توصیف می‌کند. ۶ آگوست ۲۰۱۹ توسط دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده، برای اختراع IBM که یک مرورگر وب است و توسط شبکه peer-to-peer پشتیبانی می‌شود؛ ثبت شد.

این مرورگر، اطلاعاتی که از قبل مشخص شده است را جمع‌آوری می‌کند. سپس اطلاعات به شبکه peer-to-peer منتقل می‌شوند تا جمع‌آوری و ذخیره شوند. جمع‌آوری اطلاعات به نوع مرورگر انتخابی بستگی دارد.

برای مثال، مرورگر رایانه کاری در مقابل مرورگر رایانه شخصی، تنظیمات مختلفی را می‌خواهد. این ایده‌ی بسیار جالبی است با توجه به اینکه امنیت داده‌ها و حفظ حریم خصوصی در بسیاری از مرورگر وب‌های سنتی و قدیمی، اغلب مورد سوال است.

وقتی از وب استفاده می‌کنیم، از داده‌های ما به روش‌های مختلفی استفاده می‌شود، از ردیابی و تبلیغات گرفته تا سایر تکنیک های تحلیل داده مبتنی بر هوش مصنوعی.

بیشتر اوقات، این ردیابی ها مضر نیست، اما سوءاستفاده از داده‌های ما توسط صنایع بزرگ امری است که در حال حاضر انجام می شود.

بیشتر بدانید:

معرفی گوشی همراه بلاکچین

مرورگر بلاک چین

قوانینی که اخیراً در اروپا وضع شده‌است، به طور کلی به عنوان GDPR شناخته شده، تلاش می‌کند تا برخی از شفافیت‌ها را در مورد استفاده از داده‌های جستجوی ما بازگرداند، اگر چه متأسفانه هنوز در سطح بین المللی مورد بررسی قرار نگرفته‌است، اما آیا بلاک‌چین IBM مبتنی بر مرورگر وب می تواند گام موثری باشد؟ بنابراین طبق نظر وبسایت coindesk، یکی از موارد قابل استفاده، که شامل این سند می‌شود، حمله به مرورگر رایانه است.

در صورت ایمن سازی فناوری blockchain ، یک نسخه پشتیبان مناسب از کلیه اطلاعات کاربر در دسترس خواهدبود.

جالب اینجاست که IBM نشانه ای را در مدل خود گنجانده است. IBM‌ می‌گوید این نشانه‌ها فعالیت کاربران مرورگر را همانند بلاک‌های شبکه peer-to-peer بهم متصل و بسته بندی می‌کند.

مفهوم مرورگر وب بلاک‌چین  IBM تنها مورد در این زمینه نیست. شرکت اپرا (مرورگر وب نروژی)، اخیراً مرورگر iOS Opera Touch را در ماه ژوئن راه‌اندازی کرد. بسیار جالب است که شرکتی به بزرگی IBM بدنبال استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین است تا اینترنت و فضای مجازی را به محیطی امن‌تر و بهتر برای افراد در سراسر جهان تبدیل کند. همانطور که coindesk اشاره می‌کند ، Opera و سایر مرورگرهای وب سنتی نیز در حال کشف بلاک‌چین برای محصولات خود هستند، با اینحال با شرکتی به بزرگی IBM که درحال ثبت اختراع خود است، ما فقط می‌توانیم انتظار داشته باشیم که آن‌ها کارهای بسیار مهمی در این زمینه بتوانند انجام دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads