مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

قیمت ۱۱۷۰۰ دلاری: سکوی اوج‌گیری شدید قیمت بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 22, 2019
  • 0
قیمت دلاری بیت کوین

بیت کوین پس از اینکه چندین روز در ناحیه زیر ۹۰۰۰ دلار نوسان کرد، بلاخره توانست از این نقطه عبور کند. از نظر کارشناسان، روند چند ماه اخیر بیت کوین، حکایت از صعودی شدن قیمت بیت کوین دارد.

حال برخی کارشناسان بازار بیت کوین بر این باورند که نقطه ۱۱۷۰۰ دلاری، می‌تواند روندی کاملا جدید را در این بازار رقم بزند. آنها می‌گویند اگر بیت کوین به این قیمت برسد، با شتابی گسترده رشد خواهد کرد. این افزایش قیمت به هیجان شدید بازار برای جا نمادن از سود ناشی از خرید روی خواهد داد.

با فرض اینکه روند اخیر در افزایش قیمت بیت کوین، آغاز افزایش بیشتر آن در آینده نزدیک است، این احتمال وجود دارد که این قیمت در نقطه ۱۰ هزار دلار با مقاومت روبرو شود. این رقم از نظر روانشناختی اهمیت دارد. به همین دلیل، در صورت عبور بیت کوین از این نقطه قیمتی، شاهد بازاری صعودی خواهیم بود.

اما پنج رقمی شدن قیمت بیت کوین یک پیامد دیگر را نیز به همراه دارد و آن هم پوشش بیشتر رسانه‌ای است. پرداخت رسانه‌ها به این موضوع می‌تواند به جلب توجه بیشتر افکار عمومی به بیت کوین بیانجامد. به این ترتیب، شاهد خواهیم بود که سرمایه بیشتری وارد این بازار می‌شود. این افرایش تقاضا برای خرید بیت کوین هم به سهم خود به افزایش قیمت آن می‌انجامد.

کنترینگ کلارک (Cantering Clark) که یک تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال است در توئیتر خود گفت که الگوی کنونی قیمت بیت کوین از نظر فنی، شباهت زیادی به الگوی چند هفته مانده به اوج‌گیری شدید قیمت‌ها در سال ۲۰۱۷ دارد. او می‌گوید: «فکر می‌کنم ساده باشد. اگر قیمت از سطح کنونی پایین‌تر نیاید، ایت الگو مشابه همان چیزی است که قبلا شاهدش بودیم.» او برای تایید گفته‌اش، نمودار زیر را نیز ارايه می‌کند.

نمودار پیش‌بینی قیمت بیت کوین در روزهای آينده

اگر قیمت بیت کوین پنج رقمی شود (از ۱۰ هزار دلار بیشتر شود)، با یک آستانه قیمتی ۱۱۷۰۰ دلاری روبرو می‌شویم. بیت کوین در صورت عبور از این آستانه، احتمالا به راحتی می‌تواند با افزایش شدید قیمت روبرو شود.

جاش راجر (Josh Roger) نیز که یک تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال  است، در توضیح اهمیت این قیمت (۱۱۷۰۰ دلار) می‌گوید: «بیت کوین باید از چه قیمتی عبور کند تا به راحتی بتواند به اوج قیمتی جدید دست یابد؟ این قیمت چیزی نزدیک به ۱۱۷۰۰ دلار است. حداقل مقاومت بین ۱۴ هزا ردلار و ۱۶ هزار دلار نمی‌تواند جلوی هیجان و حرص افرادی که شاهد اوج‌گیری قیمت بیت وین هستند را بگیرد. به همین دلیل، فکر می‌کنم قیمت ۱۱۷۰۰ دلاری، بسیار تعیین‌کننده باشد.»

پیش‌بینی جاش راجر در زمینه قیمت بیت کوین

احتمالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا بیت کوین می‌تواند به این نقطه رسیده و یا با پشت سرگذاشتن آن، به اوج برسد یا خیر.

گفتنی است جان مک‌آفی که یک سرمایه‌گذار شناخته شده در زمینه بیت کوین است می‌گوید، نرسیدن بیت کوین به قیمت یک میلیون دلار تاپایان سال ۲۰۲۰ غیرممکن است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads