مرداد ۱۸, ۱۴۰۱

عرضه اولین استیبل‌کوین روی بلاک چین بیت کوین کش

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 15, 2019
  • 0
آنست‌کوین صرافی کوین‌اکس

صرافی هنگ‌کنگی کوین‌اکس (CoinEx) مدتی است یک رمزارز باثبات (استیبل‌کوین) را منتشر کرده که دارای پشتوانه دلار آمریکاست. این رمزارز، آنست‌کوین (HonestCoin) نام دارد.

استیبل‌کوین‌ها پدیده جدیدی به شمار نمی‌روند. تتر نام‌آشناترین توکن از این نوع در دنیا به شمار می‌رود و پس از آن نام‌های دیگری نظیر پاکسوس استاندارد، دلار جمینای و ترویو‌اس‌دی از مهم‌ترین استیبل‌کوین‌ها در بازار به شمار می‌روند. هر کدام از این توکن‌ها، توسط یک صرافی معروف منتشر می‌شوند. با این وجود، آنست‌کوین (با نماد اختصاری USDH) یک تفاوت عمده با همه آنها دارد و آن هم اینکه بر بستر بلاک چین بیت کوین کش منتشر شده است.

صرافی کوین‌اکس اعلام کرده که این توکن تحت نظارت آنست نود (Honest Nod) و نیز پرایم تراست (Prime trust) قرار دارد و این امر می‌تواند خاطر مشتریان را از پشتوانه واقعی هر توکن مطمئن سازد. با این وجود، هنوز شواهدی برای اثبات درستی این ادعا ارایه نشده است.

بیشتر استیبل‌کوین‌ها بر بستر اتریوم، ترون و یا لایه امنی بیت کوین استوار هستند. اما آنست‌کوین بر اس‌ال‌پی (SLP) استوار است. اس‌ال‌پی یک استاندارد جدید در بیت کوین کش است که قابلیت‌هایی مشابه توکن‌های ای‌آر‌سی-۲۰ (ERC-20) را فراهم می‌سازد. این پروتکل دفتر کل به کاربران امکان می‌دهد انواع توکن‌ را برای مواردی نظیر مجوزها، حقوق انتشار محتویا رسانه‌ای، سهام شرکت‌ها و مواردی دیگر منتشر کنند.

در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ توکن از نوع اس‌ال‌پی بر بستر بلاک چین بیت کوین کش منتشر شده‌اند. با این وجود، تعداد نشانی‌های مربوط به بیشتر این توکن‌ها از چند صد مورد تجاوز نمی‌کند.

در حالی که در بیشتر صرافی‌ها، بیت کوین به عنوان گزینه اصلی به شمار می‌رود، کوین‌اکس دیدگاهی خاص به بیت کوین کش دارد. این صرافی که جایگاه شصت و یکم را از نظر حجم خرید و فروش روزانه در دنیا به خود اختصاص داده است، بیش از بیست جفت معاملاتی با بیت کوین کش تعریف شده است.

یکی از نکات جالب در انتشار آنست‌کوین، این است که تا همین چند ماه پیش، برخی از کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال، بیت کوین کش را یک پروژه ناموفق تلقی می‌کردند. با این وجود، بیت کوین کش که در واقع یک انشعاب (فورک) از بیت کوین است، توانسته طی پنج ماه اخیر بیش از ۴۵۰ درصد رشد قیمت پیدا کند.

البته نمی‌توان به موفقیت سریع آنست کوین چندان امیدوار بود. بررسی اطلاعات موجود در بلاک اکسپلورر بیت کوین کش نشان می‌دهد که تاکنون حدود ۱۱ هزار آنست‌کوین (به ارزش ۱۱ هزار دلار) منتشر شده است. جالب‌تر اینکه ۱۰ هزار تا از این توکن‌ها فقط در یک کیف پول قرار دارد و بقیه نیز در ۲۱ نشانی دیگر پخش شده است.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «همه چیز درباره استیبل‌کوین و دلایل استقبال شدید از آن» به بررسی بیشتر این پدیده پرداختیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads