مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • طرح جوان میلیونر برای احیای بیت کوین ۲۰ هزار دلاری تا سال ۲۰۲۰

طرح جوان میلیونر برای احیای بیت کوین ۲۰ هزار دلاری تا سال ۲۰۲۰

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 12, 2019
  • 0
احیای بیت کوین توسط اریک فینمن

اریک فینمن (Erik Finman) نوجوانی است که چند سال پیش با خرید بیت کوین که در آن دوران بسیار ارزان بود، پس از چند سال به ثروت زیادی دست یافت. او حدود شش ماه پیش و در اوج کوران افت شدید قیمت بیت کوین و بازار نزولی آن، اعلام کرد که بیت کوی دیگر مرده است و امیدی به آن نیست.

اما چند ماهی است که ورق به سود بیت کوین برگشته است. قیمت این ارز دیجیتال در سال جاری میلادی دو برابر شده است. بسیاری از استارتاپ‌ها و شرکت‌های بزرگ در سیلیکون ولی و سایر نقاط جهان به بیت کوین علاقمند شده‌اند. همچنین تلاش فیسبوک برای ارایه یک ارز دیجیتال سبب شده توجه بسیاری از افراد به این فناوری جلب شود.

ظاهرا این روند به شکلی بوده که نظر فینمن جوان را نیز تغییر کرد. او طرحی جدید را برای آنچه خودش «احیای» بیت کوین می‌داند آغاز کرده است و امیدوار است بتواند به رسیدن دوباره قیمت بیت کوین به اوج خود در سال ۲۰۱۷ یعنی ۲۰ هزار دلار کمک کند.

طرح اریک برای احیای بیت کوین

اریک فینمن می‌گوید: «سال ۲۰۱۹ یک سال ۲۰۱۷ جدید برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال است.» او بر این باور است که بیت کوین با رفع مشکلات اصلی خود می‌تواند همچنان به عنوان ارز دیجیتال پیشتاز در بازار باقی بماند. فینمن می‌گوید:«ارزهای دیجیتال با شتاب به پیش می‌روند و تحولاتی که در حوزه فناوری و صنایع مالی در حال شکل‌گیری است می‌تواند به تقویت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بیانجامد. بلاک چین نیز یک فناوری پیشرو است.»

اریک فینمن که اولین بار یاهو فایننس لقب «میلیونر» را به او داد، چهار ضعف اساسی را در بیت کوین شناسایی کرده است. او می‌گوید با رفع این مشکلات، بیت کوین می‌تواند کاربردهای متنوع و گسترده‌ای بیابد.

از دیدگاه فینمن، شبکه بیت کوین نیازمند کارمزدهای پایین‌تر برای تراکنش، افزایش سرعت پردازش تراکنش، کنار گذاشتن اختلافات داخلی بین اعضای اجتماع بیت کوین و نیز ساده‌تر شدن فرآیند استفاده است. با این وجود به نظر می‌رسد به خاطر ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، از بین رفتن اختلاف بین اعضای اجتماع این ارز دیجیتال، ناممکن باشد.

خودِ فاینمن روی یکی از این مشکلات که از نظر خودش مهم‌تر است تمرکز کرده است و آن هم افزایش اقبال عمومی و استفاده از بیت کوین است.

فاینمن می‌گوید: «کسانی که به خوبی با بیت کوین آشنایی دارند و به خرید و فروش آن می‌پردازند، گاهی فراموش می‌کنند که باید آنهایی که از این دنیا اطلاعی ندارند را نیز وارد میدان کنند…دوستانم در دبیرستان واژه بیت کوین، ارز دیجیتال و بلاک چین را شنیده‌اند، اما هیچ درکی از این مفاهیم ندارند. آنها فقط می‌دانند که بیت کوین یک ابزار برای سریع ثروتمند شدن است! اگر بخواهیم بیت کوین همچنان در دنیا حضور داشته باشد، باید این روند را تغییر دهیم.»

کوین‌بیتز: جذب کاربر برای احیای بیت کوین

فاینمن برای حل این مشکل، سرویسی به نام «کوین‌بیتز» (CoinBits) را راه‌اندازی کرده که از نظر خودش، مسیر افراد را برای ورود به دنیا ارزهای دیجیتال هموارتر می‌سازد. کوین‌بیتز اکنون دارای ۱۰ کارمند تمام‌وقت و نیز ۱۰ هزار کاربر است. کوین‌بیتز به کاربران در ایالات متحده امکان می‌دهد مبالغ اندکی را از طریق کارت اعتباری به بیت کوین تبدیل کنند.

احیای بیت کوین

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads