مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تام لی: احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۰ هزار دلار در صورت شکسته شدن سد ۱۰ هزار دلاری

تام لی: احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۰ هزار دلار در صورت شکسته شدن سد ۱۰ هزار دلاری

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 9, 2019
  • 0
قیمت بیت کوین ۴۰ هزار دلار

قیمت بیت کوین مدتی است دوباره به زیر ۸۰۰۰ دلار بازگشته است. اما شاید این روند ادامه نیافته و بیت کوین در آینده نزدیک بتواند به رشد قیمت خود ادامه دهد. توماس لی که به خاطر پیش‌بینی‌هایش درباره رشد قیمت بیت کوین شهرت یافته، این بار بر این باور است که در صورت تداوم رشد روند قیمت، بیت کوین ممکن است رکوردی جدید را بر جای گذارد.

توماس لی به تازگی در مصاحبه‌ای با وی ژو (مدیر ارشد مالی بایننس) به تشریح دلایل این پیش‌بینی خود پرداخت. هر دو این کارشناسان بر این باورند که اگر بیت خود به آستانه ۱۰ هزار دلاری برسد، با سرعت به سمت ۲۰ هزار دلار نیز پیش خواهد رفت. در واقع، ترس از دست دادن (FOMO) عامل این پدیده خواهد بود. ترس از دست دادن یک پدیده روان‌شناختی است که افراد به خاطر نگرانی از ضرر، اقداماتی را به انجام می‌رسانند. توماس لی اعلام کرد که در صورت تداوم روند مذکور می‌توان به افزایش قیمت ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصدی قیمت بیت کوین امیدوار بود.

قیمت بیت کوین ۴۰ هزار دلار

او گفت: «اگر بیت کوین بتواند به قیمت ۱۰ هزار دلار برسد، احتمال اینکه طی ۵ ماه به ۴۰ هزار دلار نیز برسد وجود دارد.»

کمتر کسی با خرید در قیمت کنونی ممکن است ضرر کند

قیمت ۱۰ هزار دلاری بیت کوین، نظر بسیاری از افراد را به این ارز دیجیتال جلب می‌کند. اما قیمت ۸ هزار دلاری چندان چشمگیر نیست. توماس لی با اشاره به آمارهای قبلی بیت کوین می‌گوید: «در قیمت کنونی بیت کوین، کمتر کسی ممکن است ضرر کند.» او همچنین تاکید دارد که رسیدن بیت کوین به ۱۰ هزار دلار ممکن است به تحولاتی جدی در این بازار بیانجامد.»

او می‌گوید: «هر موسسه سرمایه‌گذاری با نگاهی به قیمت ۱۰ هزار دلاری این احتمال را می‌دهد که قیمت بیت کوین ممکن است دوباره دوبرابر شود. کمتر بازاری را می‌توان یافت که به افزایش دو برابری سرمایه‌تان بیانجامد. به همین دلیل، با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار، ترس از دست دادن (فرصت موجود برای کسب سود) در افراد و موسسات ایجاد می‌شود.»

سال گذشته که ارزش بیت کوین تا ۸۰ درصد افت کرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران حقوقی از این ارز دیجیتال فراری شدند. لی می‌گوید این واکنش کاملا قابل درک است، زیرا اگر بازار بورس سقوط کند، جبران آن بسیار زمان‌بر است. اما بیت کوین با بازار سهام فرق دارد.

گفتنی است تام لی در گذشته پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۹۱ هزار دلار می‌رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads