مهر ۵, ۱۴۰۱

سرمایه‌گذاری سامسونگ روی استارتاپ لجر

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 25, 2019
  • 0
استارتاپ لجر

شرکت کره‌ای سامسونگ اعلام کرد مبلغ ۲/۶ میلیون یورو (۲/۹ میلیون دلار) در استارتاپ لجر (Ledger) سرمایه‌گذاری کرده است. استارتاپ لجر یک شرکت فرانسوی است که در زمینه تولید کیف پول سخت‌افزاری ویژه ذخیره ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند.

بر اساس اعلام یک مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری در فرانسه، ارزش استارتاپ لجر حدود ۲۹۰ میلیون دلار برآورد شده است. سخنگوی لجر ضمن تایید حمایت شرکت سامسونگ، اعلام کرد نمی‌تواند جزییات بیشتری را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد. همچنین نماینده شرکت سامسونگ نیز پاسخی به درخواست رسانه‌ها برای اعلام اطلاعات بیشتر درباره این سرمایه‌گذاری نداد.

سرمایه‌گذاری‌های قبلی استارتاپ لجر

اعلام خبر این سرمایه‌گذاری با انتخاب پپاسکال گاوتیر (Pascal Gauthier) به عنوان مدیرعامل لجر همزمان شد. گفتنی است لجر در سال ۲۰۱۷ توانست ۷ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۸ نیز ۷۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند. مشخص نیست سرمایه‌گذاری سامسونگ به کدام بخش از این مراحل مربوط می‌شود.

اریک لارشورک (Éric Larchevêque) که هم‌بنیانگذار ونیز مدیرعامل قبلی استارتاپ لجر است ضمن تایید سرمایه‌گذاری سامسونگ از ارایه جزییات امتناع کرد. او در توئیترش خبر سرمایه‌گذاری سامسونگ را ظاهرا تایید کرده است. او در این توئیت نوشت: «ما همیشه به کیف‌های پول سخت‌افزاری نیاز داریم، اما برای تحول در این زمینه و دسترسی همگانی، گوشی هوشمند نقشی اساسی ایفا می‌کند.»

سامسونگ از جمله شرکت‌های بزرگ دنیاست که علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین نشان داده است. برای نمونه، در گوشی‌های سری اس۱۰ که پرچمدار این شرکت به شمار می‌رود، کیف پول ارز دیجیتال گنجانده شده است. سامسونگ همچنین به فکر راه‌اندازی بلاک چین خود افتاده است. همچنین خبرهایی از احتمال انتشار توکن ویژه‌ای توسط سامسونگ حکایت دارد. علاوه بر اینها، سامسونگ مدتی پیش اعلام کرد وارد حوزه تولید سخت‌افزارهای ویژه استخراج ارزهای دیجیتال نیز خواهد شد. از این دستگاه‌ها که اسیک نامیده می‌شوند، برای استخراج بیت کوین و نیز برخی دیگر از ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. با وجود افزایش اخیر قیمت بیت کوین، هنوز جزییات بیشتری از این طرح سامسونگ اعلام نشده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads