خرداد ۳, ۱۴۰۱

افزایش شدید تقاضا برای خرید بیت کوین، فقط پس از افزایش قیمت

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 15, 2019
  • 0

نگاهی به آمار جستجوی‌های صورت گرفته برای عبارت انگلیسی «خرید بیت کوین» (buy bitcoin) در سامانه گوگل ترندز گویای این است که افزایش علاقه به خرید این ارز دیجیتال، پس از افزایش قیمت آن صورت می‌گیرد.

این داده‌ها نشان می‌دهد که حجم جستجوها برای عبارت «خرید بیت کوین» در ماه گذشته و پس از افزایش قیمت آن به شدت افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین گوگل

همان طور که در این نمودار پیداست، جستجو برای این عبارت در سوم آوریل ۲۰۱۹ به اوج گرفته و به نقطه ۱۰۰ درصد (بیشترین میزان) رسید.

در همان زمان، بیت کوین با قیمتی حدود ۵۳۰۰ دلار خرید و فروش می‌شد که افزایشی ۲۴ درصدی را نسبت به دو روز پیش‌تر تجربه می‌کرد.

قیمت بیت کوین

از سویی دیگر مقایسه دو نمودار (قیمت و نیز جستجو در گوگل) نشان می‌دهد که علاقه برای خرید بیت کوین با کاهش قیمت آن نیز کاهش می‌یابد.

به کلامی دیگر، به نظر می‌رسد که افراد در دوره‌هایی که بازار بیت کوین صعودی است، علاقه بیشتری به خرید آن دارند و در بازه‌های نزولی نیز از این علاقه کاسته می‌شود.

شاید این مساله ریشه‌ای روانشناختی داشته باشد. انسان‌ها به صورت طیعی از فرصت برای کسب سود بیشتر استقبال می‌کنند و به همین دلیل، در بازه‌های صعودی بازار بیشتر به دنبال خرید آن هستند. همچنین ترس از ضرر سبب می‌شود از خرید در بازه‌های نزولی پرهیز کنند.

اطلاعات موجود در سامانه گوگل ترندز به ما اطلاعاتی درباره ۵ کشور برتر برای جستجوی این عبارت‌ها نیز می‌دهد. نیجریه، هلند، آفریقای جنوبی، اتریش و سوئیس ۵ کشوری بودند که در این بازه افزایش قیمت، بیشترین جستجو را برای عبارت «قیمت بیت کوین» به انجام رساندند.

برخی کارشناسان بر این باورند که دوره زمستان بیت کوین به سر آمده و این ارز دیجیتال بر روی روال افزایش قیمت قرار گرفته است. برای نمونه بازوی پژوهشی بایننس به تازگی اعلام کرد که قیمت بیت کوین به کف خود رسیده و امکان افت قیمت‌ها دیگر وجود ندارد.

افزون بر این، تا ۴۰۵ روز دیگر، پاداش استخراج هر بلوک بیت کوین نصف می‌شود. این کاهش پاداش به کاهش عرضه می‌انجامد. این کاهش عرضه نیز می‌تواند به نوبه خود سبب افزایش شدید قیمت‌ها شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads