مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • بولتز: صرافی روی شبکه لایتنینگ بیت کوین، بدون نیاز به احراز هویت

بولتز: صرافی روی شبکه لایتنینگ بیت کوین، بدون نیاز به احراز هویت

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 7, 2019
  • 0
صرافی احراز هویت بولتز

بولتز (Boltz) یک صرافی آنلاین است که کاربران بدون احراز هویت (KYC) می‌توانند به تبادل ارزهای دیجیتال بپردازند.

شبکه لایتنینگ هر روز رشد بیشتری می‌یابد. نه تنها تعداد گره‌های این شبکه طی چند ماه اخیر دو برابر شده است، بلکه زیرساخت‌های ارزشمندی نیز بر اساس آن طراحی می‌شود. یکی از جدیدترین این قابلیت‌ها، یک صرافی است که هیچ نیازی به افتتاح حساب کاربری در آن وجود ندارد.

این صرافی که بولتز نام دارد به تازگی اعلام کرد که نسخه آزمایشی خود را بر روی شبکه لایتنینگ بیت کوین قرار داده است. توسعه‌دهندگان این صرافی اعلام کردند که هدف این پروژه، حل یکی از مشکلات مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است.

در صرافی‌های ارز دیجیتال، ابتدا مبلغ مورد نظر در قالب توکن نزد صرافی به امانت می‌ماند و سپس تسویه حساب صورت می‌گیرد. اما بولتز از الگوی نوینی به نام «تبادل زیردریایی» (Submarine Swap) استفاده می‌کند. تبادل زیردریایی در واقع نوعی قرارداد هوشمند خاص است که مالکیت داده‌های تراکنش را به پرداخت (یا عدم پرداخت) مبلغ مشخص شده بر روی شبکه لایتنینگ بیت کوین مشروط می‌سازد.

نسخه آزمایشی بولتز که به عرضه می‌شود امکان تبادل آنی بین شبکه‌های لایتنینگ بیت کوین و لایت کوین را فراهم می‌سازد. تیم توسعه‌دهنده بولتز در گام بعدی قصد دارد این سامانه را بهبود داده و برای نمونه رابط کاربری و امنیت آن را ارتقا بخشیده و گزینه‌های بیشتری را برای تبادل (علاوه بر بیت کوین و لایت کوین) به آن اضافه کند.

گفتنی است توسعه‌دهندگان می‌توانند با مراجعه به گیت‌هاب بولتز به کدهای آن دسترسی یابند.

سرعت پایین پردازش تراکنش‌ها در شبکه اصلی بلاک چین بیت کوین و نیز بالا بودن کارمزدهای آن (در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال) سبب شده ایده ایجاد یک لایه دوم بر بستر این شبکه شکل گیرد. این ایده تاکنون به دستاوردهای مختلفی انجامیده که مهم‌ترین آن شبکه لایتنینگ است. این شبکه امکان انجام بسیار سریع تراکنش را با کارمزدی بسیار اندک (یا بدون کارمزد) فراهم می‌سازد. این شبکه طرفداران زیادی یافته و حجم قابل توجهی از علاقمندان بیت کوین به ایجاد گره در این شبکه پرداخته‌اند.

در این میان به نظر می‌رسد افزایش قیمت بیت کوین در بازار نیز به استقبال بیشتر از شبکه لایتنینگ انجامیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads