تیر ۱۰, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پرداخت سود ۸ درصدی به دارندگان استیبل‌کوین ترو یو‌اس‌دی (TrueUSD)

پرداخت سود ۸ درصدی به دارندگان استیبل‌کوین ترو یو‌اس‌دی (TrueUSD)

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 27, 2019
  • 0
سود ترو یو‌اس‌دی

دارندگان رمزارز باثبات ترو یو‌اس‌دی اکنون می‌توانند از سپرده‌های توکنی خود سود دریافت کنند. این امکان با همکاری مشترک تراست توکن (شرکت منتشر‌کننده این توکن) و نیز شرکت کرد (Cred) که در زمینه ارائه وام با ارزهای دیجیتال فعالیت دارد ایجاد شده است.

به این ترتیب دارندگان توکن‌های ترو یو‌اس‌دی (TrueUSD) در ۲۹ ایالت در آمریکا می‌توانند در برنامه «کرِد اِرن» (CredEarn) مشارکت کنند.

دیوید اشتانروک (David Steinrueck) که مدیر بازاریابی و ارتباطات شرکت تراست‌توکن است می‌گوید که افراد می‌توانند مبلغ مورد نظر را در قالب توکن به کرِد ارسال کرده و سود سالیانه ۸ درصد دریافت کنند. کاربران باید متعهد شوند تا حداقل ۶ ماه نباید موجودی خود را برداشت کنند. سود به صورت سه ماهه پرداخت می‌شود و پس از گذشت ۶ ماه، کاربران می‌توانند موجودی خود را برای سه ماه بعدی افزایش یا کاهش دهند.

دیوید اشتانروک می‌گوید: «دلیل اینکه این بازه زمانی ۶ ماه در نظر گرفته شده این است که در غیر این صورت، نمی‌توان آن را سرمایه‌گذاری نامید. اگر در صندوق ما سپرده‌گذاری کنید، سود ۸ درصدی دریافت خواهید کرد.»

کرِد اِرن هم به نوبه خود این توکن‌ها را به ماینرها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نیز سایر شرکت‌های فعال در بازار سرمایه وام می‌دهد. سود دریافتی از این وام هم به سپرده‌گذاران می‌رسد.

دیوید اشتانروک با تشبیه این خدمت جدید به گواهی سپرده و یا حساب بانکی سرمایه‌گذاری می‌گوید: «تردیدی نیست که ریسک‌هایی هم وجود دارد و کاربر هم در این ریسک شریک است، زیرا این هم نوعی سرمایه‌گذاری است. اما این بدان معنا نیست که به سپرده‌گذاران ۵ یا ۷ درصد سود بدهیم. پس ریسک واقعی برای سپرده‌گذاران این است که از خودشان بپرسند آیا گردانندگان این صندوق بیمه دارند و آیا می‌توان به آنها برای ارایه این میزان سود اعتماد کرد و آیا می‌توانند فرآیند سپرده‌گذاری و درآمد را به خوبی مدیریت کنند؟»

به این ترتیب، تنها ریسکی که از جانب سپرده‌گذاران وجود دارد، ارزیابی درستی ادعاهای شرکت و اعتبار آن است.

گفتنی است سه صرافی بزرگ آپهولد (Uphold)، بیت‌گو (BitGo)، بیترکس (Bittrex) و لجر (Ledger) به عنوان واسطه جذب سپرده برای کرِد اِرن عمل می‌کنند. بیت‌گو همچنین با همکاری بیمه لیوید (Lloyd) بیمه‌ای تا سقف ۱۰۰ میلیون دلار را برای سپرده‌گذاران ارائه می‌دهد.

چندی پیش در مطلبی با عنوان «آیا پرداخت سود به دارندگان استیبل‌کوین‌ها به واقعیت می‌پیوندد؟» در خصوص حرکت این توکن‌ها به سمت پرداخت بهره به کاربران بیشتر توضیح دادیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads