آذر ۹, ۱۴۰۱

ترون، همچنان جلوتر از ایاس و اتریوم

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 20, 2019
  • 0
ترون، همچنان جلوتر از ایاس و اتریوم

آمارهای منتشر شده از عملکرد ۳ شبکه مهم بلاک چین میزبان نرم افزارهای توزیع شده (dapp) نشانگر آن است که ترون با فاصله زیادی از دو رقیب اصلی خود یعنی ایاس (EOS) و اتریوم (Ethereum) جلوتر است.

هفته منتهی به ۹ مارس ۲۰۱۹، هفته‌ هیجان‌انگیزی برای ترون بود. طی این هفت روز، حجم تراکنش‌های صورت گرفته در شبکه ترون با افزایشی ۲۰۷ درصدی روبرو شد.

حجم ۱۸۰ میلیون دلاری تراکنش‌ها در شبکه ترون به مراتب بیشتر از دو شبکه رقیب یعنی اتریوم و ایاس بود. حجم مذکور در همان هفته برای ایاس با کاهشی ۲۸ درصدی روبرو شد و به ۱۰۲ میلیون دلار رسید. همچنین اتریوم نیز رقمی فقط معادل ۲۵ میلیون دلار را به خود اختصاص داد.

جاستین سان (مدیرعامل ترون) این پیروزی را در توئیتر خود اعلام کرد. او به این وسیله پیامی را به رقبا فرستاد که هنوز خیلی با ترون فاصله دارند. گفتنی است پس از اجرای فورک ترون موسوم به ادیسه ۳/۵ (Odyssey 3.5) تراکنش‌ها بر روی این شبکه با افزایش محسوسی روبرو شد.

ادیسه در واقع یک هاردفورک (انشعاب سخت) است که بهبود قابل توجهی را برای این شبکه به همراه داشته است. بهبود ۵۰ درصدی عملکرد، امنیت بیشتر، کاهش مصرف انرژی و نیز قابلیت چندامضایی از جمله این مزایا به شمار می‌رود.

رشد سریع کاربران و نرم‌افزارهای نامتمرکز ترون

البته عملکرد بهتر ترون فقط به اعداد و ارقام مربوط به تراکنش‌ها محدود نمی‌شود. حداقل ۲۵۵ برنامه نامتمرکز ترون عملکردی بهتر از همتایان خود در پلتفرم‌های رقیب دارند. همچنین، شکاف میان ترون و سایر پلتفرم‌ها نیز درحال افزایش است. شاید دلیلش نیز اینباشد که توسعه‌دهندگان وکاربران بیشتری طی چند هفته گذشته به پلتفرم ترون روی آوردند.

داده‌های پلتفرم تحلیلی دپ‌رویو (DappReview) گویای آن است که اپلیکیشن‌های نامتمرکز در ترون، حدود ۳۳ هزار کاربر جدید را در فاصله یک هفته منتهی به ۹ مارس ۲۰۱۹ به دست آورند. گفتنی است این میزان رشدی ۶۴ درصدی نسبت به هفته پیشین دارد. اتریوم با جذب ۲۰ هزار و ایاس نیز با جذب ۱۵ هزار کاربر جدید به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص می‌دهد.

اگر از دیدگاه استفاده واقعی به روند نگاه کنیم، مشاهده می‌کنیم که اوضاع برای اتریوم چندان مساعد نبوده است. بر اساس گزارش موسسه پژوهشی لانگ‌هش (LongHash)، فقط ۱۰ درصد از برنامه‌های نامتمرکز در این مدت واقعا مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

ترون، همچنان جلوتر از ایاس و اتریوم

با وجود اینکه اکوسیستم برنامه‌های نامتمرکز ترون رشد خوبی داشته، هنوز در اول راه است و این بدان معناست که هنوز فرصت زیادی برای رشد دارد. گفتنی است جاستین سان و اجتماع ترون قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ تعداد نرم‌افزارهای نامتمرکز را به ۲۰۰۰ برساند.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «سه دلیل برای اوج‌گیری ترون در سال ۲۰۱۹» درباره پیش‌بینی برخی کارشناسان در خصوص آینده این شبکه و ارز دیجیتال آن توضیح دادیم. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads