آذر ۵, ۱۴۰۱

پذیرش بیت کوین توسط بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین سوئیس

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 19, 2019
  • 0

فروشگاه دیجی‌تک گلکسوس (Digitec Galaxus) که آمازون سوئیس نامیده می‌شود به تازگی اعلام کرد که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را نیز به عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت می‌پذیرد.

مشتریان دیجی‌تک گلکسوس علاوه بر بیت کوین می‌توانند با بیت کوین کش (BCH)، بیت کوین کش اس‌وی (BSV)، اتر (ETH)، ریپل (XRP)، بایننس کوین (BNB)، لایت‌ کوین (LTC)، ترون (TRX)، آمیسگو (OMG) و نیز نئو (NEO)، هزینه خرید خود را پرداخت کنند.

الیور هرن (Oliver Herren) که هم‌بنیانگذار و مدیر ارشد نوآوری این فروشگاه آنلاین است می‌گوید: «ارزهای دیجیتال همیشه شگفت‌انگیز بودند ومی‌توانند ابزاری برای پرداخت‌ها در تجارت الکترونیک باشند. ما می‌خواهیم از این روند حمایت کنیم. مدت‌هاست به دنبال این امر هستیم، اما زمان زیادی طول کشید تا بالاخره توانستیم به اینجا برسیم.»

وقتی از آقای هرن درباره انگیزه این شرکت برای استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار پرداخت پرسیده شد، اوگفت: «هر کاربری ممکن است مقداری ارز دیجیتال داشته باشد و بخواهد از آنها استفاده کند. شاید هم نتواند آنها را به پول واقعی تبدیل کند، چون برخی بانک‌ها از این کار امتناع می‌کنند. شاید هم دوست داشته باشد شیوه‌های جدید را امتحان کند. شرکت ما بیشتر برای جلب نظر مشتریان جوان و عاشق فناوری دست به این کار زد و می‌خواهیم به این ترتیب، خودمان را پیشتاز معرفی کنیم.»

البته مووضع نوسانات قیمتی موضوع دیگری است که این شرکت هم به آن اذعان دارد. گفتنی است تمامی تراکنش‌ها با مشارکت یک واسطه صورت می‌گیرد. شرکت کوینیفای (Coinfy) ارز دیجیتال دریافتی را به سرعت به فرانک سوئیس تبدیل می‌کند.

البته این قابلیت جدید برای پرداخت با ارزهای دیجیتال در فار اول فقط برای مشتریان سوئیسی در دسترس است. با این حال، در صورت موفقیت، این قابلیت در اختیار مشتریان آلمانی نیز قرار خواهد گرفت.

پذیرش بیت کوین توسط بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین سوئیس

مشتریان در مرحله پایانی خرید (یعنی پرداخت) می‌توانند گزینه ارزهای دیجیتال را انتخاب کنند. به این ترتیب، مشتری به سامانه درگاه پرداخت کوینیفای هدایت می‌شود. در این سامانه، نرخ تبدیل ارز دیجیتال به مدت ۱۵ دقیقه ثابت می‌ماند.کاربر می‌توان از طریق نشانی کیف پول به نمایش درآمده و یا اسکن کیوآر کد مربوطه، پرداخت را انجام دهد.

با وجود اینکه فروشگاه دیجی‌تک گلکسوس هیچ کارمزدی برای این کار مطالبه نمی‌کند، درگاه کوینیفای کارمزدی ۱/۵ درصدی را برای پرداخت صورت گرفته دریافت می‌کند.

اقدام فروشگاه دیجی‌تک گلکسوس برای پذیرش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌تواند به فروش بیشتر سایر محصولات مبتنی بر این فناوری نیز کمک کند. گفتنی است فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ معادل ۹۹۲ میلیون فرانک بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads