آذر ۱۰, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پیش‌بینی درآمد ۱۹ میلیارد دلاری فیسبوک از انتشار ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی درآمد ۱۹ میلیارد دلاری فیسبوک از انتشار ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۱

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 12, 2019
  • 0
پیش‌بینی درآمد ۱۹ میلیارد دلاری فیسبوک از انتشار ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۱

راس سندلر (Ross Sandler) که یکی از تحلیلگران برجسته موسسه مالی بارکلیز (Barclays) است می‌گوید پروژه رمزارز باثبات (استیبل‌کوین) فیسبوک می‌تواند منفعت مالی فراوانی برای این شرکت به همراه آورد.

آقای سندلر در گفتگویی با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد ارز دیجیتال فیسبوک تا سال ۲۰۲۱ می‌تواند درآمدی بین ۳ تا ۱۹ میلیارد دلار را برای فیسبوک به همراه آورد. برای درک بهتر این رقم، بد نیست بدانید که فیسبوک در سال ۲۰۱۷ در مجموع ۴۰/۶ میلیارد دلار درآمد داشته که ۳۹/۹ میلیارد دلار آن از راه تبلیغات به دست آمد.

البته آقای سندلر می‌گوید اینکه ارز دیجیتال فیسبوک بتواند تحولی در راهبرد پرداخت‌های خرد فیسبوک برای توزیع محتوای دیجیتال ایجاد کند یا خیر، هنوز جای تردید است. از نظر آقای سندلر، فیسبوک با دو چالش اساسی در این زمینه روبروست.چالش اول این است که فیسبوک باید بتواند ارزش پیشنهادی مشخصی را برای این ارز دیجیتال، نسبت به شیوه‌های رایج کنونی به کاربران نشان دهد. چالش دوم نیز به اعتماد کاربران مربوط می‌شود. پس از ماجرای «کمبریج آنالتیکا» و بدنامی فیسبوک به خاطر سوء‌استفاده از داده‌های کاربران، خدشه‌ای جدی به اعتماد کاربران به این شبکه اجتماعی وارد شده است.

جالب اینجاست که مارک زاکربرگ (مدیرعامل فیسبوک) هفته گذشته در یک مطلب طولانی، از راهبرد جدید فیسبوک برای توجه بیشتر به مبحث حفظ حریم خصوصی کاربران در سال‌های آینده خبر داد. با وجود اینکه در این مطلب هیچ اشاره‌ای به ارزهای دیجیتال نشده است، مواردی نظیر «پرداخت» و «رمزگذاری» از اصلی‌ترین امور مربوط به رمزارزها به شمار می‌روند.

آقای سندلر همچنین به این نکته اشاره کرد که هنوز ابهامات زیادی درباره این پروژه فیسبوک وجود دارد. با این حال، شاید ارز دیجیتال فیسبوک، شباهت زیادی به یکی از الگوهای پیاده‌ شده در این وب‌سایت، یعنی «اعتبار فیسبوکی» (Facebook Credits) داشته باشد.

سندلر می‌گوید: «ارز دیجیتال فیسبوک شاید فقط ازاری برای پردازش تراکنش‌های خرد و قدرت‌بخشی به مدل اولیه کسب‌وکاری باشد که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ و با الگوی اعتبار فیسبوکی طراحی شده بود. با این وجود، ابعاد پروژه جدید فیسبوک می‌تواند بسیار بزرگ‌تر باشد. حضور دیوید مارکوس (مدیرعامل سابق پی‌پل) در پروژه جدید فیسبوک می‌تواند گواهی بر بزرگی این پروژه باشد.»

گفتنی است فیسبوک برنامه‌ای برای جذب نیروی متخصص در فناوری بلاک چین را آغاز کرده و حتی یک استارتاپ فعال در این زمینه را نیز خریداری کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads