آذر ۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • والت‌تل: اولین کیف پول سخت‌افزاری ویژه شکاف سیم‌کارت گوشی + ویدئوی معرفی

والت‌تل: اولین کیف پول سخت‌افزاری ویژه شکاف سیم‌کارت گوشی + ویدئوی معرفی

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 7, 2019
  • 0
والت‌تل: اولین کیف پول سخت‌افزاری ویژه شکاف سیم‌کارت گوشی

استارتاپ والت‌تل (ValutTel) به تازگی موفق شده اولین کیف پول سخت‌افزاری را که درون شکاف سیم‌کارت گوشی‌ قرار می‌گیرد طراحی کند. این قطعه سخت‌افزاری در یکی از شکاف‌های سیم‌کارت در گوشی‌های دو سیم‌کارته اندرویدی قرار می‌گیرد. همچنین کاربران آیفون نیز می‌تواند با استفاده از یک دانگل از آن استفاده کنند.

ایزام دنیل (مدیرعامل استارتاپ والت‌تل) می‌گوید: «فناوری طراحی شده برای این محصول به منظور ذخیره امن ارزهای دیجیتال بر روی گوشی تلفن همراه، اولین از نوع خود است که تمایزی آشکار با سایر محصولات موجود در بازار دارد.»

این نوآوری در واقع شامل یک اپلیکیشن و نیز کارت اینتلچیپ (Intellchip) است که می‌تواند کلیدهای خصوصی ارز دیجیتال کاربر را بر روی گوشی ذخیره کند. استفاده از احراز هویت بیومتریک و نیز برخورداری از رمزنگاری پیشرفته از جمله مزایای امنیتی این سخت‌افزار است که نوید حفاظت از کلیدهای خصوصی کاربر را می‌دهد.

والت‌تل : اولین کیف پول سخت‌افزاری ویژه شکاف سیم‌کارت گوشی

قابلیت بیومتریک این امکان را می‌دهد که فقط صاحب گوشی بتواند به کلیدهای خصوصی دسترسی داشته باشد. در توضیحات ارایه شده در وب‌سایت والت‌تل در این خصوص می‌خوانیم: «علاوه بر این، امکان ندارد که یک تروجان و یا نرم‌افزار جاسوسی بتواند با ضبط تصاویر نمایشگر، به اطلاعات روی این کیف پول سخت‌افزاری دسترسی یابد.»

این کیف پول سخت‌افزاری در حال حاضر به صورت پیش‌فروش عرضه می‌شود. بسته اندرویدی این محصول با قیمت ۶۰ دلار و بسته ویژه آیفون آن نیز به قیمت ۷۵ دلار برای پیش‌فروش عرضه شده است. این محصول فعلا در ایالات متحده عرضه شده و به زودی در برخی کشورهای اروپایی نظیر عرضه خواهد شد.

اینتل‌چیپ از استاندارد پیشرفته رمزنگاری موسوم به اِی‌ای‌اس ۵۱۲ (AES 512) برای ذخیره امن داده‌ها بهره می‌برد. محدودیت دسترسی افراد به کیف پول و نیز امکان تعریف قفل جغرافیایی (geolock) که برای محدودیت در دسترسی در برخی مناطق جغرافیایی خاص کاربرد دارد از دیگر مزایای این کیف پول سخت‌افزاری جدید است.

استارتاپ والت‌تل همچنین از آخرین استانداردهای بیت کوین نظیر بیآی‌پی ۳۹ (BIP 39) و نیز بی‌آی‌پی ۴۴ (BIP44)  استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند از محتوای کیف پول خود بر روی کارت‌های والت‌تل، نسخه پشتیبان تهیه کنند.

کانال تلگرام ارزنگار
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads