دی ۲۹, ۱۴۰۰

مشاهده آنی پشتوانه دلاری استیبل‌کوین ترویو‌اس‌دی (TrueUSD)

  • توسط حامد پاکدامن
  • مارس 6, 2019
  • 0
پشتوانه دلاری ترویو‌اس‌دی

تراست‌توکن (TrustToken) اعلام کرده به زودی مشتریانش می‌توانند میزان پشتوانه دلاری استیبل‌کوین منتشر شده از سوی این مجموعه یعنی ترویو‌اس‌دی (TrueUSD) را به شکل آنی مشاهده کنند.

این شرکت مستقر در سان‌فرانسیسکو با همکاری موسسه حسابداری آرمانینو (Armanino) داشبوردی را تهیه کرده که کاربران به کمک آن می‌توانند میزان گردش این توکن و نیز پشتوانه ارزی آن را مشاهده کنند.

برای اجرای این پروژه، حساب‌هایی که دلارهای پشتوانه استیبل‌کوین ترویو‌اس‌دی در آن قرار دارد به این سامانه جدید متصل شده است. همچنین اطلاعات مربوط به گره‌های شبکه اتریوم برای نمایش مقدار توکن موجود در این شبکه نیز به این سامانه وصل می‌شود. این سامانه می‌تواند به افزایش قابل توجه شفافیت برای ترویو‌اس‌دی بیانجامد. گفتنی است رویه جاری استیبل‌کوین‌ها یا همان رمزارزهای باثبات به این صورت است که گزارش‌هایی به صورت ماهانه از عملکرد آنها ارایه می‌شود. در واقع، اقدام ترویو‌اس‌دی می‌تواند استاندارد جدیدی را در زمینه افزایش شفافیت در عملکرد رمزارزهای باثبات با خود به همراه داشته باشد.

رافائل کاسمن (هم‌بنیانگذار تراست‌توکن و مدیر مهندسی و محصول این شرکت) می‌گوید: «این پروژه نه تنها استاندارد جدیدی برای استیبل‌کوین‌ها خواهد بود، بلکه معیار نوینی برای همه دارایی‌های توکنیزه‌شده در آینده نیز به شمار می‌رود.» او در ادامه می‌گوید:«معامله‌گران با دسترسی به اطلاعات آنی ارایه شده از سوی یکی از پیشروترین شرکت‌های حسابداری دنیا می‌توانند از پشتوانه واقعی توکن‌های خود آگاه شوند.»

نوح باسکتون (مدیر بیمه ریسک و مشاور شرکت آرمانینو) نیز بر این باور است که «اطمینان‌دهی مستمر به معامله‌گران و نیز حسابرسی دیگر چیزی نیست که بخواهیم آن را به آینده موکول کنیم، بلکه همین امروز این کار شدنی است.»

بر اساس خبر منتشر شده در رسانه‌ها، این داشبورد قرار است اوایل ماه آوریل ۲۰۱۹ (اواسط فروردین ۹۸) به صورت رسمی منتشر شود. همچنین هر کسی می‌تواند از طریق وب‌سایت شرکت حسابداری آرمانینو به این داشبورد دسترسی داشته باشد.

شرکت تراست‌توکن همچنین اعلام کرده که حداقل حجم خرید یا فروش ترویو‌اس‌دی را به هزار دلار کاهش داده است. به این ترتیب، کاربران در یک فرآیند کوتاه و یک مرحله‌ای می‌توانند توکن‌های خود را از یک کیف پول به شماره حسابی مشخص انتقال دهند.

البته ترویو‌اس‌دی اولین رمزارز باثباتی نیست که دست به راه‌اندازی چنین پروژه‌ای زده است. در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شد موجودی پشتوانه استیبل‌یو‌اس‌دی (StableUSD) از طریق یک رابط ویژه قابل مشاهده است.

مساله شفافیت پشتوانه رمزارزهای باثبات موضوعی جدی است که با ابهامات درباره ادعاهای تتر مورد توجه کارشناسان و رسانه‌ها قرار گرفت. با این وجود، شبکه بلومبرگ چندی پیش اعلام کرد که ادعاهای تتر درباره پشتوانه دلاری این توکن واقعیت دارد و تردیدی در آن وجود ندارد.

استیبل‌کوین‌ها یا همان رمزارزهای باثبات، بر خلاف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، نوسانات قیمتی شدید ندارند و قیمت آنها برابر با قیمت هر واحد پول رسمی تعیین شده است. برای اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم مطلبی با عنوان «آیا ارزهای دیجیتال با پشتوانه، قاتل بیت کوین خواهند شد؟» وی یا «همه چیز درباره استیبل‌کوین و دلایل استقبال شدید از آن» را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads