مرداد ۱۸, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پروژه مشترک سونی و فوجیستو برای راه‌اندازی سامانه بلاک‌چینی ثبت اطلاعات تحصیلی

پروژه مشترک سونی و فوجیستو برای راه‌اندازی سامانه بلاک‌چینی ثبت اطلاعات تحصیلی

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 28, 2019
  • 0
پروژه مشترک سونی و فوجیستو برای راه‌اندازی سامانه بلاک‌چینی ثبت اطلاعات تحصیلی

دو شرکت بزرگ ژاپنی طرح مشترکی را برای استفاده از فناوری بلاک‌ چین به منظور ایجاد ساختاری غیرقابل‌ دستکاری برای ثبت اطلاعات تحصیلی افراد آغاز خواهند کرد.

در مرحله آزمایشی این طرح، داده‌های مربوط به دانشجویان خارجی که قصد حضور در ژاپن برای ادامه تحصیل را دارند ثبت خواهد شد. این داده‌ها شامل عملکرد دانشجویان مذکور در آزمون سنجش توانایی زبان ژاپنی (Nihongo Kentei) خواهد بود.

دانشجویان مذکور از پلتفرم آموزشی شرکت فوجیستو موسوم به فیزدم*۲ (Fisdom*2) استفاده می‌کنند. داده‌های مختلفی شامل عملکرد دانشجویان در حضور در این دوره آنلاین و نیز نمرات کسب شده توسط آنها در شبکه بلاک‌ چین ذخیره خواد شد. در نهایت، یک کارنامه غیرقابل جعل و دستکاری در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

جمعیت رو به پیری ژاپن سبب شده آمار مربوط به نیروهای متخصص و نیز دانشجویانی که به این کشور می‌آیند به صورت سالانه رشد کند. یکی از پیش‌نیازها برای بسیاری از این نیروهای خارجی، کسب نمره قبولی در آزمون زبان ژاپنی است. این مدرک یکی از پیش‌نیازها برای اشتغال و یا تحصیل در این کشور آسیایی به شمار می‌رود.

با این وجود، ظاهرا تایید درستی نتایج ارایه شده توسط دانشجویان و افراد متقاضی کار چندان کار ساده‌ای نیست. همچنین موضوع جعل و دستکاری در مدارک ارایه شده نیز چالشی جدی به شمار می‌رود. داده‌های تحصیلی قرار گرفته بر روی بلاک‌چین می‌تواند این اطمینان را به دانشگاه‌های پذیرنده دانشجوی خارجی بدهد که مدارک ارایه شده درست است و دانشجو از توانایی کافی برای ارتباط از طریق زبان ژاپنی برخوردار است. این پروژه می‌تواند نظر سایر شرکت‌ها را نیز به فناوری بلاک چین و کاربردهای متنوع آن جلب کند.

سونی یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه استفاده از فناوری بلاک چین به شمار می‌رود. این شرکت مدتی پیش، طرحی را برای حفظ حقوق پدیدآورندگان آثار سینمایی بر بستر بلاک‌ چین آغاز کرد. همچنین فوجیستو نیز سامانه‌ای را برای پاداش‌دهی به مشتریان بر اساس فناوری بلاک‌ چین طراحی می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads