خرداد ۳, ۱۴۰۱

امکان ارسال بیت کوین در توئیتر بر بستر شبکه لایتنینگ

  • توسط حامد پاکدامن
  • فوریه 19, 2019
  • 0
امکان ارسال بیت کوین در توئیتر بر بستر شبکه لایتنینگ

اگر جزو کاربران توئیتر هستید و می‌خواهید علاوه بر «پسندیدن» توئیت‌های کاربران دیگر، به شکلی دیگر هم از آنها تشکر کنید، از این به بعد می‌توانید مقدار اندکی بیت کوین هم برایشان ارسال کنید.

اپلیکیشن جدید به نام تیپین (Tippin) که افزونه مرورگر کروم برای آن منتشر شده، این امکان را برایتان فراهم می‌سازد. ارسال بیت کوین بر بستر شبکه لایتنینگ صورت می‌گیرد. به این ترتیب، ارسال سریع بیت کوین، آن هم بدون پرداخت کارمزد بالا امکان‌پذیر می‌شود.

در صورتی که این افزونه در مرورگر کروم فعال باشد، یک آیکون به شکل صاعقه (نماد شبکه لایتنینگ) در کنار دو دگمه «لایک» و نیز «ریتوئیت» ظاهر می‌شود. گفتنی است پیش از این یک استارتاپ دیگر به نام چنج‌تیپ (ChangeTip) نیز با هدف ارسال ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی شد. اما این استارتاپ در سال ۲۰۱۶ به کار خود پایان داد.

سرجیو آبریل (یکی از مهندسان در استارتاپ تیپین) می‌گوید: «به نظرم، دادن پاداش‌های خرد به سایرین بر بستر شبکه لایتنینگ در آینده به کاری بسیار جذاب تبدیل می‌شود. این اولین باری است که می‌توانید مقدار اندکی (بیت کوین) برای کسی بفرستید، بدون اینکه هزینه دیگری به شما تحمیل شود و البته این کار با سرعت نیز صورت می‌گیرد.»

کاربران برای استفاده از این قابلیت فقط به یک حساب توئیتر و نیز نصب افزونه تیپین نیاز دارند. تیپین امیدوار است از اجتماع گسترده کاربران در توئیتر برای رشد سریع خود استفاده کند. آقای آبریل در این باره می‌گوید: «تیپین چن ماه پیش به عنوان یک پروژه کوچک و جانبی آغاز شد. به همین دلیل، در آن زمان با شبکه لایتنینگ آشنایی داشتم…شبکه لایتنینگ به تدریج بزرگ‌تر می‌شود.»

آقای آبریل می‌گوید استارتاپش قصد دارد این خدمت را به سایر پلتفرم‌های اجتماعی نیز بسط دهد. در حال حاضر، کاربر نمی‌تواند به صورت مستقیم به موجودی‌اش دسترسی داشته باشد، اما تیپین قصد دارد به تدریج این امکان را نیز در اختیار کاربر قرار دهد.

گفتنی است طرح‌های متنوعی برای گسترش استفاده از شبکه لایتنینگ در حال انجام است که برای نمونه می‌توان به امکان خرید پیتزا بر بستر این شبکه اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با این شبکه توصیه می‌کنیم مطلب «شبکه لایتنینگ (Lightening network) به زبان ساده» را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads