آذر ۹, ۱۴۰۱

عرضه ارز دیجیتال مشترک امارات و عربستان سعودی

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 21, 2019
  • 0

امارات عربی متحده و عربستان سعودی به زودی، طرح آزمایشی ارز دیجیتال مشترک خود را اجرایی خواهند کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری امارات، این ارز دیجیتال یکی از هفت طرحی است که قرار است به صورت مشترک بین این دو کشور اجرایی شود.

ارز دیجیتال مشترک امارات-عربستان: ویژه بانک‌های دو کشور

در سال ۲۰۱۶ بود که کمیته اجرایی شورای هماهنگی سعودی-اماراتی برای اولین بار تشکیل جلسه داد. یکی از دستاوردهای این شورا، تصمیم‌گیری برای یک ارز دیجیتال جدید و مشترک برای پرداخت‌های بین بانک‌های مرکزی و محلی این دو کشور بود. این ارز دیجیتال در نهایت برای انجام تراکنش‌های سریع مالی بین دو کشور کاربرد خواهد داشت.

در بیانیه‌ای که در این باره منتشر شده آمده است: «این ارز مجازی بر پایه استفاده از پایگاه داده توزیه شده بین بانک‌های مرکزی و نیز بانک‌های عامل در دو کشور عمل می‌کند. هدف این ارز دیجیتال، حفاظت از منافع مشتریان و نیز تعیین استانداردهایی برای فناوری و همچنین ارزیابی ریسک‌ در محیط اسیبری است. این پروژه به ارزیابی اثرات ارز دیجیتال بر سیاست‌های مالی نیز می‌پردازد.

امارات متحده عربی یکی از کشورهای پیشرو در زمینه حمایت از فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین به شمار می‌رود. این کشور برنامه‌های گوناگونی را برای توسعه زیرساخت‌ها و نیز تدوین مقررات استفاده از فناوری بلاک چین در دست اجرا دارد. همچنین دولت این کشور به شدت به دنبال استفاده از این فناوری برای امور مختلف است.

در امارات، یک رمزارز با نام «ام‌کش» طراحی شده که ارزش هر واحد آن آن با یک درهم امارات برابر است. یک استارتاپ فین‌تک نیز در این کشور، یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا عرضه کرده است.

همچنین مبادلات بندری در این کشور با یک بندر دیگر در بلژیک از طریق فناوری بلاک چین صورت می‌گیرد. افزون بر اینها، امارات متحده عربی راهبردی بلندپروازانه را تا سال ۲۰۲۱ برای استفاده از فناوری بلاک چین طراحی کرده است.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads