مرداد ۹, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تردیدها درباره کمک یک میلیون دلاری ترون به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای توزیع‌شده

تردیدها درباره کمک یک میلیون دلاری ترون به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای توزیع‌شده

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 14, 2019
  • 0
کمک میلیون دلاری ترون

چند ماه پیش بود بنیاد ترون اعلام کرد، بودجه‌ای یک میلیون دلاری را برای کمک به توسعه نرم‌افزارهای توزیع شده (Dapp) اختصاص داده است. این مجموعه همچنین فراخوانی برای دریافت پیشنهادات برای طراحی این نوع نرم‌افزار منتشر کرد. با این وجود، برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی، تردیدهایی را درباره درستی اجرای این برنامه مطرح کرده‌اند.

یک کاربر شبکه اجتماعی ردیت توانسته شواهدی را جمع‌آوری کند که نشان می‌دهد ترون در این زمینه، عملکرد شفافی نداشته و بر خلاف وعده اولیه خود عمل می‌کند. این کاربر اعلام کرد که ترون ابتدا، اعلام تیم‌های برتر را به تعویق انداخت و سپس مبلغ جوایز وعده داده شده را تغییر داد. برای نمونه، کمترین جایزه وعده داده شده، ۵ هزار دلار بود که در لحظه آخر اعلام شد این مبلغ به ۱۰۰۰ دلار کاهش یافته است. همچنین تعداد برندگان نیز از ۵۶ پروژه به بیش از ۱۰۰ پروژه رسید.

این کاربر همچنین متن ایمیلی که ترون برای شرکت‌کنندگان فرستاده را نیز منتشر ساخته است. در این ایمیل آمده است:

«به خاطر حجم غیرمنتظره و بالای پروژه‌های اعلام شده، ما تغییراتی در ساختار جوایز این رقابت دادیم و به جای ۵۶ تیم برتر، بیش از ۱۰۰ تیم برتر و برنده خواهیم داشت. اطلاعات بیشتر در آینده منتشر خواهد شد. لطفا منتظر بمانید.»

یکی دیگر از نگرانی‌های شرکت‌کنندگان این است که ظاهرا خبری از جایزه ویژه برای تیم برتر نیست. تیم‌هایی که جایزه ۱۰۰۰ دلاری برده‌اند، هنوز خود را معرفی نکرده‌اند و تیمی که جایزه ۲۰۰ هزار دلاری برده نیز ناشناس مانده است.

ظاهرا جستجو برای یافتن این برنده برتر در گوگل نیز فایده‌ای ندارد و حتی صفحه گیت‌هاب این تیم نیز فاقد محتواست. جالب اینجاست که یکی دیگر از کاربران معترض به این نتیجه رسید که نرم‌افزار توزیع‌شده برنده در واقع یک افزونه مایکروسافت است! همچنین تلاش‌ها برای یافتن این نرم‌افزار بر روی شبکه اصلی ترون بی‌ثمر بوده است.

پروژه کپی-پیست که برنده شد

یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار توزیع شده بر روی شبکه اتریوم، تصمیم گرفت همان نرم‌افزار را بر روی شبکه ترون منتشر کرده و در این رقابت شرکت کند. این نرم‌افزار که «مزرعه میگو» (Shrimp Farm) نام داشت، عینا کپی شده و بر روی ترون اجرا شد. یک کاربر دیگر نیز این پروژه کپی شده را بازسازی (کلون) کرده و در این رقابت شرکت داد. جالب اینجاست که نرم‌افزار کپی شده توسط خود توسعه‌دهنده اصلی برنده نشد، ولی کپی این نسخه کپی شده برنده شد!

ترون هنوز واکنشی به این اتهامات مطرح شده نشان نداده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads