مهر ۱۵, ۱۴۰۱

بررسی اهداف و چشم‌انداز نشست نی‌ترون

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 12, 2019
  • 0
نشست نی‌ترون

با وجود کاهش شدید قیمت‌ ارزهای دیجیتال و ناامیدی برخی از سرمایه‌گذاران و علاقمندان به فناوری بلاک چین، اعلام برگزاری نشست نی‌ترون (niTROn Summit) موجی از امیدواری را در زمستان سرد رمزارزها به همراه داشته است.

در نوامبر ۲۰۱۸ بود که ترون اعلام کرد قصد دارد در روزهای ۱۷ و ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹، نشست نی‌ترون را در سانفرانسیسکو برگزار کند. طی این دو روز، چهره‌های سرشناسی نظیر کوبی برایانت (ستاره سابق بسکتبال حرفه‌ای آمریکا) در این برنامه شرکت خواهند کرد. حضور برایانت و چهره‌های مشهور دیگر می‌تواند به افزایش توجه مخاطبان به این برنامه بیانجامد.

تردیدی نیست که برگزاری یک کنفرانس در ایالات متحده و دعوت از افراد معروف در آن، هزینه‌های بالایی به همراه دارد و منابع مختلف زیادی (علاوه بر منابع مالی) را می‌طلبد. هر رویدادی باید اهداف مشخصی را دنبال کند تا به نتایج مورد نظر دست یابد و ارزش هزینه‌های صرف شده را داشته باشد. اما نشست نی‌ترون چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

نگاهی به اخبار منتشره از سوی ترون درباره این رویداد، گویای اهداف برگزاری نشست نی‌ترون است. این برنامه قصد دارد کارشناسان از حوزه‌های مختلف را با فناوری بلاک چین آشنا کند. گفتگو درباره راه‌حل‌های فنی مبتنی بر بلاک چین و رویه‌هایی که این فناوری در آینده طی می‌کند از جمله سایر مواردی است که در این رویداد دنبال می‌شود. ترون امیدوار است بتواند از تجربه خود برای کمک به پیشرفت سریع‌ این فناوری بهره ببرد.

نشست نی‌ترون

در نشست نی‌ترون قرار است تبادل تجربه نیز صورت گیرد. برای نمونه، ترون قرار است درباره تجربیات خود در زمینه توسعه محصول با فناوری بلاک چین توضیح دهد. متن‌باز بودن یک پروژه به توسعه سریع آن کمک می‌کند. این توسعه سریع به خاطر همکاری افرادی از سراسر جهان روی می‌دهد. یک پروژه متن باز همانند یک پروژه ساختمانی است. پس از ساخت چند طبقه اول، دیگران طبقات دیگر را بر روی آن ایجاد خواهند کرد. یک جامعه مبتنی بر فناوری نامتمرکز کاملا شفاف است. با درس‌گیری از تجربیات قبلی و بهره‌گیری از محصولات و پروژه‌های پیشین می‌توان دست به نوآوری زد و به پیشرفتی سریع دست یافت.

در دومین روز از نشست نی‌ترون، مسایل فنی به شکل ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف از گفتگوها در دومین روز این رویداد، جلب نظر مساعد فعالان واحدهای تحقیق‌وتوسعه در صنایع مختلف برای بهره‌گیری از بلاک چین برای حل مسایل گوناگون است.

اما چرا از فردی همچون کوبی برایانت دعوت به عمل آمده است؟ با وجود اینکه او در گذشته صرفا یک بسکتبالیست بود، اما سال‌هاست که در زمینه سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند. کوبی برایانت پس از بازنشستگی در بسکتبال، در پروژه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کرده و به موفقیت‌های خوبی نیز دست یافته است. او در نخستین روزهای شکل‌گیری علی‌بابا در این شرکت سرمایه‌گذاری کرد و به همین دلیل، به سود سرشاری از این سرمایه‌گذاری دست یافت.

کوبی برایانت نشست نی‌ترون

کوبی برایانت به آینده صنعت بلاک چین خوش‌بین است و این اولین بار است که در چنین رویدادی شرکت می‌کند. شاید او به خاطر مشاهده ارزش پروژه‌های ترون و قدرت آن در بازار تصمیم گرفته در این برنامه شرکت کند.

خلاصه اینکه حضور کوبی برایانت به جذب هر چه بیشتر مخاطبان به این برنامه می‌انجامد و از سویی دیگر، ترون نیز تجربیات ارزشمندش را در اختیار کارشناسان فنی حاضر در این برنامه قرار می‌دهد.

مجموعه کانتنتس (Contentos) که در زمینه توزیع محتوای دیجیتال بر بستر بلاک چین فعالیت می‌کند یکی از حامیان برگزاری این نشست است. کانتنتس می‌خواهد گسترده‌ترین سامانه محتوای دیجیتال دنیا را ایجاد کند تا پدیدآورندگان محتوا از سراسر جهان بتوانند در آن مشارکت کنند.

کانتنتس نی‌ترون

علاوه بر حضور فعالان فناوری، مدیران و کارشناسان مختلفی از حوزه‌های سیاسی، آموزش و تجارت الکترونیک نیز در این نشست حضور دارند و گفتگوهای متنوعی در زمینه کاربردهای بلاک چین و راه‌حل‌های مبتنی بر آن در زمینه سیاست، اقتصاد و فرهنگ در این نشست صورت خواهد گرفت.

واقعیت این است که توسعه فناوری بلاک چین در چند سال اخیر، تاثیر مثبتی بر گسترش تولید هوشمند، خدمات مالی، شفافیت سیستم‌های پیچیده و اقتصاد اشتراکی داشته است. بررسی دستاوردهای فناوری بلاک چین در حوزه‌های مختلف از مهم‌ترین جذابیت‌های نشست نی‌ترون به شمار می‌رود.

حمایت مجموعه‌های بزرگ فعال و خوشنام در زمینه رمزارزها و صنعت بلاک چین یکی از نقاط قوت نشست نی‌ترون است. در این میان، حضور یکی از شناخته‌شده‌ترین صرافی‌های دنیا در نی‌ترون از اهمیت خاصی برخوردار است.

بایننس که پیشتازترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا به شمار می‌رود، خدمات مختلفی نظیر تبدیل رمزارزها به یکدیگر و نیز به پول رسمی و بالعکس را به انجام می‌رساند. بایننس برای فعالان و علاقمندان به رمزارزها نام بیگانه‌ای نیست. بایننس همچنین زیرمجموعه‌های مختلفی نظیر بایننس اینفو، بایننس لبز، بایننس لانچد و نیز چندین واحد دیگر دارد. اعضای هیات مدیره بایننس نیز همگی از شرکت‌های بزرگی از سراسر دنیا هستند.

بایننس (binance) صرافی آنلاین ارز دیجیتال

کانتنتس نیز یکی دیگر از غول‌های صنعت بلاک چین است که حضوری فعال در نشست نی‌ترون دارد. تیم کانتنتس امیدوار است که هر کاربری در دنیا بتواند از طریق فناوری بلاک چین به ذخیره محتوای دیجیتال خود پرداخته و از زیرساختی توزیع‌شده برای جلوگیری از تسط یک سری وب‌سایت‌های معدود بر تولید و توزیع این محتواها استفاده شود. این الگوی نوین می‌تواند به افزایش مشارکت و سهم ذینفعان در فرآیند تولید و توزیع محتوا کمک کرده و در نتیجه، بیشتر درآمد این فرآیند به جیب صاحب وب‌سایتی خاص سرازیر نخواهد شد. پدیدآورندگان محتوا می‌توانند محتوای مورد نظر خود را به راحتی تولید، ذخیره و به شکل مستقیم به دست مصرف‌کنندگان و یا تبلیغ‌کنندگان برسانند. بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند همچنین موجب سهولت و امنیت بیشتر در فرآیند حفظ حقوق پدیدآورندگان می‌شود. خلاصه اینکه کانتنتس سبب می‌شود دیگر نیازی به بخشیدن بخش قابل توجهی از درآمد محتوا به پلتفرم‌های متمرکز نباشد و در عوض، سهم بیشتری به پدیدآورندگان و تبلیغ‌کنندگان برسد.

تیم ترون امیدوار است که بتواند موانع پیش روی در صنعت بلاک چین را از میان بردارند و پلتفرمی برای تبادل آزاد اطلاعات برای فعالان این حوزه از پلتفرم‌های مختلف فراهم سازد. ترون متهد است به پروژه‌های مختلف مبتنی بر بلاک چین کمک کند بتوانند از نظر فنی و نیز تجاری بهبود یابند.

بیشتر همایش‌های برگزار شده با محوریت بلاک چین تاکنون بیشتر جنبه تبلیغاتی داشتند و توسط صرافی‌ها برگزار شده‌اند. اما نی‌ترون با همه آنها متفاوت است. نی‌ترون رویکردی مبتنی بر فناوری و سرمایه‌گذاری را دنبال می‌کند. ترون بر این باور است که این نشست می‌تواند به پذیرش هر چه بیشتر فناوری بلاک چین و شکل‌دهی به یک اکوسیستم نامتمرکز جهانی کمک کند.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads