مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • ترون، میزبانی نشست نی‌ترون و امیدها به رونق دوباره صنعت رمزارزها

ترون، میزبانی نشست نی‌ترون و امیدها به رونق دوباره صنعت رمزارزها

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 10, 2019
  • 0
نشست نی‌ترون

یکی از مباحث داغی که چند روزی است در شبکه اجتماعی ویبو (سامانه میکروبلاگینگ و رقیب چینی توئیتر) به راه افتاده، توصیف سال ۲۰۱۸ از زبان کاربرانش است. اما چه واژگانی در این شبکه اجتماعی، می‌تواند توصیف‌کننده وضعیت ارزهای دیجیتال در این سال باشد؟ آیا می‌توان واژه «مرگ» را توصیف مناسبی برای وضعیت رمزارزها در سال گذشته میلادی دانست؟

قیمت بیت کوین در این سال با کاهش شدیدی روبرو شد و از ۶۰۰۰ دلار به ۳۵۰۰ دلار رسید. ستاره‌های دنیای رمزارزها یکی پس از یکی با افول و شکست‌های سنگین روبرو شدند. بسیاری از این رمزارزها با وجود سروصدای زیادی که در ابتدای کار خود به پا کردند، نتوانستند به وعده‌های خود عمل کنند.

اما این وضعیت برای افراد باتجربه و آنهایی که دوران حباب دات کام را به یاد دارند، اصلا عجیب و غیرمنتظره نیست. هر فرد آگاه از این وضعیت می‌داند که این وضعیت صرفا به خاطر هراسی است که به دل فعالان دنیای ارزهای دیجیتال افتاده است.

پروژه ترون در سال ۲۰۱۷ از نظر بسیاری از کارشناسان، پروژه‌ای نه چندان بااهمیت و مشابه ده‌ها پروژه ریز و درشت دیگر در حوزه فناوری بلاک چین بود. اما ترون در سال ۲۰۱۸ با پیشرفت خیره‌کننده‌ای روبرو شد و خیلی زود توانست جایگاه خوبی را در این بازار به دست آورد. در سال ۲۰۱۸، ترون با رهبری جاستین سان به موفقیت‌های زیادی دست یافت. این شرکت نیروهای متخصص زیادی را استخدام کرد، ماشین مجازی ترون (موسوم به TVM) به کار افتاد، شبکه اصلی ترون راه‌اندازی شد، بیت‌تورنت توسط ترون خریداری شد و اقدامات موثر دیگری به انجام رسید. اعضای تیم ترون تلاش زیادی را در راستای ایجاد ساختاری نامتمرکز به انجام رساندند.

همه این اقدامات مورد توجه قرار گرفت و نتیجه آن نیز روی‌آوری تعداد زیادی از کاربران به ترون بود. این روند به ایجاد نرم‌افزارهای توزیع‌شده (DApp) متنوع و نیز افزایش قابل‌توجه حجم معاملات رمزارز ترون انجامید. جاستین سان هم هر روز از طریق توئیتر، مخاطبان را از آخرین دستاوردها، اهداف و برنامه‌های ترون آگاه می‌ساخت. در واقع ترون نشان داد، آنچه به عنوان «مرگ» ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین توصیف می‌شد، از اساس بی‌معناست.

در این میان، تیم ترون حرکتی جدید را آغاز کرده و این بار قرار است برنامه‌ای را در ایالات متحده ترتیب دهد.

نشست نی‌ترون و امیدهای نو در بازار پروژه‌های بلاک چینی

روزهای ۱۷ و ۱۸ ژانویه امسال، نشستی از سوی ترون در سان‌فرانسیسکو برگزار خواهد شد. این نشست، میزبان بزرگان فناوری بلاک چین (از جمله کارشناسان و سرمایه‌گذاران) از سراسر جهان خواهد بود. گفتگو درباره مسیر آینده برای توسعه بلاک چین و نیز راه‌حل‌های فنی موجود بر اساس این فناوری از اصلی‌ترین اهداف این نشست است.

برگزاری این نشست و دستاوردهایش این امکان را به ما می‌دهد تا درک بهتری از صنعت بلاک چین، علیرغم وضعیت نه‌چندان خوشایند بازار ارزهای دیجیتال داشته باشیم. حمایت از طرح‌های مختلف در حوزه فناوری بلاک چین نیز از دیگر اهداف این نشست خواهد بود.

سم هریسون نشست نی‌ترون

یکی از نکات مهم در برگزاری نشست نی‌ترون، حضور مجموعه کانتنتس (Contentos) به عنوان حامی مالی در این رویداد است. کانتنتس سامانه‌ای نامتمرکز برای توزیع محتوا بر بستر بلاک چین است. کانتنتس به دنبال ایجاد انگیزه برای تولید و توزیع محتوا در سطحی بین‌المللی از طریق این فناوری است. حضور این مجموعه می‌تواند به خوبی بیانگر توان بالقوه بالای ترون برای ایجاد تحول در سطح جهانی باشد.

ایالات متحده همواره برترین میزبان برای فعالان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در حوزه صنایع مالی بوده است. حجم زیادی از نیروهای متخصص در این کشور وجود دارد و صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیادی نیز در آن به فعالیت مشغولند.

نشست نی‌ترون قرار است در قلب صنایع مالی سیلیکون ولی در سان‌فرانسیسکو برگزار شود. نشست نی‌ترون ۲ روزه است و موضوعات مختلفی نظیر توسعه بلاک چین‌های خصوصی، توسعه قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای توزیع شده (DApp)، توسعه موتورهای بازی، ساختارهای نامتمرکز تبادل و موضوعات بسیار متنوع دیگری را دربرمی‌گیرد.

کوبی برایانت: مهمان ویژه نشست نی‌ترون

صنعت بلاک چین در سال‌های اخیر توانسته به خوبی نظر کارشناسان و سرمایه‌گذاران فعال در صنایع دیگر را نیز به خود جلب کند. به همین دلیل، ترون برای این نشست دست به ابتکار عمل زده و از بسیاری از شخصیت‌های محبوب آمریکایی برای حضور در آن دعوت به عمل آورده است.

یکی از مهم‌ترین این شخصیت‌ها، کوبی برایانت (Kobe Bryant) است. کوبی برایانت که در گذشته به خاطر درخشش در بسکتبال حرفه‌ای آمریکا به یک شخصیت محبوب ورزشی تبدیل شده بود، اکنون به عنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای نیز در عرصه اقتصادی به فعالیت مشغول است.

کوبی برایانت نشست نی‌ترون

در سال ۲۰۱۴، کوبی برایانت بر روی یک نوشیدنی انرژی‌زا سرمایه‌گذاری کرد. طی ۴ سال و نیم پس از این سرمایه‌گذاری اولیه، ارزش مبلغ مذکور ۳۰ برابر شد. شرکت‌های سرمایه‌گذاری این شخصیت محبوب در ۱۵ شرکت مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند که حوزه‌هایی نظیر فناوری و رسانه‌ را نیز در بر می‌گیرد. وب‌سایت خبری دپلیرز تریبیون (ThePlayers Tribune)، شرکت بازی‌سازی اسکوپلی (Scopely) و شرکت چینی علی‌بابا از جمله مجموعه‌هایی هستند که کوبی برایانت در آنها سرمایه‌گذاری کرده است.

دلیل دعوت از کوبی برایانت برای حضور در این نشست، محبوبیت او و نیز سابقه‌ درخشانش در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری است. البته مشخص نیست آیا کوبی برایانت به سرمایه‌گذاری در حوزه بلاک چین می‌پردازد یا خیر. با این وجود، حضور این چهره محبوب در نشست نی‌ترون می‌تواند دستاوردهای مثبتی را به همراه آورد.

سخنران نشست نی‌ترون

کاهش قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ میلادی سبب شده بسیاری از سرمایه‌گذاران از فرصت‌های موجود در این بازار غافل شوند. با این وجود، باید در نظر داشته باشیم که روند قیمتی مذکور به معنای زیرسئوال رفتن توان بالقوه بالای فناوری بلاک چین نیست و این فناوری می‌تواند تحولی اساسی در آینده فناوری دنیا ایجاد کند.

 نشست نی‌ترون

برگزاری نشست نی ترون با مشارکت و همکاری چندین شرکت مهم برگزار می شود. این شرکت‌ها عبارتند از:

۱. بایننس

بایننس بزرگ‌ترین پلتفرم تبادل دارایی‌های مبتنی بر بلاک چین را در دنیا در اختیار دارد. این پلتفرم چندزبانه امکان تبادل رمزارزها و توکن‌های مختلف را برای کاربران در سراسر جهان فراهم می‌سازد. بایننس همچنین دارای بخش‌های متنوع دیگری نظیر بایننس اینفو (Binance Info)، بایننس لبز (Binance Labs) و نیز بایننس لانچپد (Binance Launchpad) است. اعضای اصلی تیم بایننس از شرکت‌های معروفی نظیر بلومبرگ، مورگان استنلی و نومورا سکیوریتیز هستند.

۲. کانتنتس

تیم کانتنتس امیدوار است که هر کاربری در دنیا بتواند از طریق فناوری بلاک چین به ذخیره محتوای دیجیتال خود پرداخته و از زیرساختی توزیع‌شده برای جلوگیری از تسط یک سری وب‌سایت‌های معدود بر تولید و توزیع این محتواها استفاده شود. این الگوی نوین می‌تواند به افزایش مشارکت و سهم ذینفعان در فرآیند تولید و توزیع محتوا کمک کرده و در نتیجه، بیشتر درآمد این فرآیند به جیب صاحب وب‌سایتی خاص سرازیر نخواهد شد. پدیدآورندگان محتوا می‌توانند محتوای مورد نظر خود را به راحتی تولید، ذخیره و به شکل مستقیم به دست مصرف‌کنندگان و یا تبلیغ‌کنندگان برسانند. بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند همچنین موجب سهولت و امنیت بیشتر در فرآیند حفظ حقوق پدیدآورندگان می‌شود. خلاصه اینکه کانتنتس سبب می‌شود دیگر نیازی به بخشیدن بخش قابل توجهی از درآمد محتوا به پلتفرم‌های متمرکز نباشد و در عوض، سهم بیشتری به پدیدآورندگان و تبلیغ‌کنندگان برسد.

نتیجه‌گیری

در بازاری که قیمت ارزهای دیجیتال در آن به شدت افت کرده است، تیم ترون می‌کوشد به آرامی و بدون هیاهوی بی‌دلیل در این فناوری به پیشرفت‌هایی دست یابد. ترون با هدایت جاستین سان، آینده‌ای بدون محدودیت را پیش رو دارد و تحولی در زمینه فناوری بلاک چین رقم خواهد زد.

انتظار داریم در سال ۲۰۱۹، صنعت بلاک چین به بلوغ بیشتری برسد و جنبه‌های فنی آن با پیشرفت‌های قابل‌توجهی روبرو شود. همچنین امید است پروژه‌هایی نظیر ترون، رسالت اصیل فناوری بلاک چین (که همان شفافیت بیشتر است) را فراموش نخواهند کرد.

وب‌سایت رسمی نشست نی‌ترون ۲۰۱۹

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads