آذر ۱۰, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • باج‌گیری هکرها با بیت کوین برای خودداری از افشای اطلاعات محرمانه ۱۱ سپتامبر

باج‌گیری هکرها با بیت کوین برای خودداری از افشای اطلاعات محرمانه ۱۱ سپتامبر

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژانویه 3, 2019
  • 0
باج‌گیری هکرها با بیت کوین برای خودداری از افشای اطلاعات محرمانه ۱۱ سپتامبر

یک گروه هکری که ادعا می‌کند موفق به سرقت اطلاعات حساس و محرمانه مربوط به پشت‌پرده واقعه ۱۱ سپتامبر از یک شرکت آمریکایی بیمه شده، از مدیران این شرکت درخواست حق‌السکوت کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده در نشریه آنلاین مادربرد، گروه هکری «دارک‌اورلرد» (DarkOverLord) در تازه‌ترین پست توییتری خود ادعا کرده که به هزاران سند متعلق به موسسات مختلف بیمه دست یافته است. این گروه می‌گوید این اسناد، تایید بر ادعاهایی است که درستی روایت رسمی از واقعه ۱۱ سپتامبر را رد می‌کنند. در واقع، این اسناد می‌توانند حتی عمدی بودن و یا مشارکت افرادی خارج از افراد اعلام شده به عنوان عامل این رویداد را به اثبات برسانند.

سخنگوی گروه هیسکاکس با تایید وقوع این حمله هکری اعلام کرد که این هکرها توانستند به فایل‌های موجود در سیستم یک شرکت حقوقی که مشاور گروه بیمه هیسکاکس بود دست یابند. این سخنگو در گفتگو با نشریه مادربرد گفت: «سیستم‌های رایانه‌ای آن شرکت حقوقی به زیرساخت‌های اطلاعاتی گروه هیسکاکس متصل نبود. به همین دلیل، داده‌های موجود در سامانه اصلی گروه هیسکاکس از خطر ایمن بوده است. یکی از پرونده‌هایی که این شرکت حقوقی در دست داشت، به امور مربوط به بیمه حادثه ۱۱ سپتامبر مربوط می‌شد. فکر می‌کنیم اطلاعاتی که در دست هکرها قرار دارد، از همین سامانه به سرقت رفته باشد.»

گفتنی است گروه هکری دارک‌اورلرد با انتشار ایمیل‌هایی به شرکت‌های مختلف حقوقی، اداره فدرال هوانوردی و نیز اداره امنیت حمل‌ونقل ایالات متحده به آنها درباره این مساله اطلاعات داده است. این گروه همچنین لینکی به یک فایل فشرده و رمزنگاری‌شده را منتشر کرده‌اند. هکرها تهدید کرده‌آند اگر مبلغ مورد نظر آنها در قالب بیت کوین پرداخت نشود، رمز این فایل را در اختیار عموم مردم قرار خواهند داد.

لینک دانلود فایل فشرده و رمزنگاری‌شده مذکور

این گروه هکری به تمامی شرکت‌ها، ادارات و نیز افرادی که نام آنها در این فایل‌ها آمده ایمیل ارسال می‌کند و از آنها در ازای حذف نام‌شان، درخواست حق‌السکوت در قالب بیت کوین می‌کند.

گروه دارک‌اورلرد همچنین تهدید کرده که در صورت عدم پردات مبالغ مورد نظر، به تدریج رمز این فایل‌ها منتشر شده تا ابعاد قضیه به صورت گام‌به‌گام ‌آشکار شود.

البته گروه بیمه هیسکاکس نیز اعلام کرده اطلاعات موجود در این سامانه ارزش چندانی ندارد و افشای آنها نیز به نتیجه مشخصی نمی‌انجامد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads