بهمن ۸, ۱۴۰۰

بیش از ۹۰ درصد بلوک‌های پاداش مونرو استخراج شده است

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 21, 2018
  • 0
مونرو پاداش

تعداد سکه‌های مونرو تا ۳۱ ماه می سال ۲۰۲۲ به ۱۸/۴ میلیون عدد خواهد رسید. در این میان مشخص شده که ۹۰ درصد از این میزان تاکنون استخراج شده است.

بر اساس اطلاعات موجود در سامانه مونروبلاکز (MoneroBlocks) که اطلاعات بلاک چین این ارز دیجیتال را در بر دارد، چیزی هنوز ۱۶/۶ میلیون مونرو تاکنون استخراج شده است. مونرو با مقابله با مساله کاهش عرضه این رمزارز قرار است برنامه جدیدی را به نام «تیل امیژن» (Tail emmision) دنبال کند. در این پروژه، ماینرها می‌تواند به ازای استخراج هر بلوک این ارز دیجیتال، شش دهم واحد پاداش را دریافت کنند. به این ترتیب، امنیت و نیز یکپارچگی کل سامانه به شکلی بهتری حفظ خواهد شد.

مونروپیدیا در این باره می‌گوید: «ماینرها باید انگیزه‌ای برای استخراج دشاته باشند، به خاطر ماهیت اندازه بلوک، رقابت بین ماینرها سبب کاهش هزینه می‌شود.»

اگر عملیات استخراج به خاطر بالا بودن هزینه‌ها و پاداش اندک از صرفه اقتصادی برخوردار نباشد، ماینرها انگیزه خود را از دست داده و دست از این کار می‌کشند. این کار به کاهش امنیت شبکه می‌انجامد. مونرو نیز همانند بیت کوین، پاداش تعلق گرفته با ماینرها را با گذشت زمان کاهش می‌دهد. در حال حاضر، مونرو به ازای استخراج هر بلوک پاداشی معادل ۳/۴۱ رمزارز مونرو دریافت می‌کنند. برنامه‌ریزی سامانه مونرو به شکلی است که این پاداش به ۰/۶ مونرو خواهد رسید.

طرح جدید مونرو در واقع با هدف ارایه راهکاری بهتر نسبت به سازوکار عرضه بیت کوین طراحی شد. شبکه بیت کوین در نهایت ۲۱ میلیون سکه در خود دارد. تا سال ۲۰۱۴ حدود ۹۹/۸ درصد از کل این بیست و یک میلیون بیت کوین استخراج شده و باقی ۰/۲ درصد نیز برای ۱۰۰ سال آینده خواهد بود.

به همین دلیل، تنها انگیزه برای ماینرهای بیت کوین، استفاده از کارمزد تراکنش‌های صورت گرفته در شبکه است. البته اکنون شبکه لایتنینگ امکان انجام تراکنش‌ بدون نیاز به کارمزد را فراهم می‌سازد. اگر این شبکه گسترش یابد، فعالیت ماینرها صرفا با تایید تراکنش در شبکه اصلی محدود خواهد شد. کاهش انگیزه ماینرها به کاهش تعداد آنها می‌انجامد. این امر در نهایت به کاهش امنیت شبکه بلاک جین می‌انجامد.

اما مونرو قصد دارد عرضه خود را به شکلی پایدار ادامه دهد تا ماینرها برای همیشه برای استخراج آن انگیزه داشته باشند. به نظر می‌رسد مونرو که در میان رمزارزهای دارای محرمانگی بالا قرار دارد، خود را برای رقابتی طولانی مدت با سایر رمزارزها آماده می سازد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads