شهریور ۲۹, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • هشدار اداره مالیات استرالیا به شهروندان این کشور برای اظهار سود رمزارزها

هشدار اداره مالیات استرالیا به شهروندان این کشور برای اظهار سود رمزارزها

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 20, 2018
  • 0
مالیات استرالیا رمزارزها

اداره مالیات استرالیا هشداری را به کسانی که به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشغولند اعلام کرد که در آن، از این افراد خواسته شده در گزارش سالیانه درآمدهای خود، سود ناشی از خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود را نیز اعلام کنند. این اداره پیش از این نیز هشدارهای مشابهی به شهروندان استرالیایی داده بود، اما به نظر می‌رسد این بار لحن بیانیه این سازمان جدی‌تر شده است.

قوانین مالیاتی مربوط به سود ناشی از خرید و فروش ارزهای دیجیتال در کشورهای غربی چندان سخت‌گیرانه نیست. این در حالی است که برخی کشورهای شرقی (نظیر چین یا ژاپن) مقررات بسیار سفت‌وسختی را در این خصوص تدوین کرده و اجرا می‌کنند. در این میان، به نظر می‌رسد رویکرد استرالیا با سایر کشورهای غربی متفاوت باشد.

اداره مالیات استرالیا فقط افراد خرید و فروش‌کننده ارزهای دیجیتال را خطاب قرار نداده و صرافی‌های ارز دیجیتال مستقر در این کشور نیز از جمله مخاطبان این اعلامیه هستند. در حال حاضر، صرافی‌های ارز دیجیتال در استرالیا ملزم به احراز هویت و شناسایی کاربران هستند و هر نوع معامله بالای ۱۰ هزار دلار که از نظرشان مشکوک باشد را نیز باید گزارش کنند. با وجود اینکه هدف از این کار جلوگیری از پولشویی و نیز فعالیت‌های تامین مالی تروریست‌ها عنوان شده، اما برخی فعالان بازار رمزارزها در استرالیا نظر دیگری دارند. از نظر آنها، دولت استرالیا بیشتر به دنبال دریافت بخشی از سود ناشی از این معاملات است.

استرالیا یکی از کشورهایی است که خرید ارزهای دیجیتال در آن به سادگی صورت می‌گیرد. برای نمونه امکان خرید بیت کوین و اتریوم در بیش از ۱۲۰۰ دکه روزنامه‌فروشی در این کشور وجود دارد. همچنین در شهر ساحلی اگنس واتر، تعداد زیادی فروشگاه و محل اقامت وجود دارد که گردشگران می‌توانند با ارز دیجیتال از آنها خرید کنند.

دولت استرالیا همچنین توجهی جدی به فناوری بنیادین ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین کرده است. دولت استرالیا مدتی پیش قراردادی یک میلیارد دلاری را با آی‌بی‌ام به منظور گسترش زیرساخت بلاک چین برای ادارات این کشور منعقد کرد.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads