شهریور ۲۹, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • رکورد جدید شبکه اتریوم با وجود افت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال

رکورد جدید شبکه اتریوم با وجود افت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 17, 2018
  • 0
رکورد جدید شبکه اتریوم با وجود افت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال

بر اساس اطلاعات موجود در سامانه اتراسکن (Etherscan.io)، تعداد نشانی‌های یکتای اتریوم (و نه کیف‌های پول) این سامانه از ۵۰ میلیون فراتر رفت. این عدد، دستاوردی ارزشمند برای هر شبکه‌ بلاک چینی به شمار می‌رود. جالب اینجاست که روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸، هیچ تغییری در روند صعودی مذکور نداشته است. گفتنی است در اوایل سال ۲۰۱۸ (که اوج قیمت ارزهای دیجیتال در آن بازه روی داد) آهنگ رشد تعداد نشانی‌های یکتا بیشتر از میزان کنونی بود. در آن دوره، قیمت اتریوم از ۱۰۰۰ دلار هم فراتر رفت. بر اساس آمار موجود، در آن بازه هر روز ۳۵۲۸۸۸ نشانی جدید ایجاد می‌شد.

رکورد جدید شبکه اتریوم با وجود افت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال

هم‌اکنون هر روز حدود ۷۰ هزار نشانی جدید به شبکه افزوده می‌شود. این امر نشانگر آن است که هنوز هم اتریوم برای بسیاری از کاربران ارزشمند است و البته فرآیند کار با آن ارزان‌تر نیز شده است.

البته آمارهای بالا به هیچ وجه نشانگر مناسب بودن اوضاع نیست. با وجود افزایش تعداد نشانی‌ در اتریوم، نشانی‌های فعال در این شبکه (حساب‌هایی که تراکنش ارسال و دریافت می‌کنند) افت یافته است. در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۸، در مجموع ۷۱۹۰۹۳ نشانی به تراکنش ارسال یا دریافت داشتند. اما این رقم چند روز پیش به ۲۳۲۰۸۵ نشانی رسید که افتی محسوس به شمار می‌رود.

رکورد جدید شبکه اتریوم با وجود افت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال

همچنین نشانی‌های فعال اتریوم فقط ۰/۴۶ درصد از مجموع نشانی‌های منحصر‌به‌فرد این شبکه را تشکیل می‌دهند که از رقم ۳/۵ درصد در ژانویه ۲۰۱۸ به مراتب پایین‌تر است.

تعداد تراکنش‌های روزانه بر روی شبکه اتریوم نیز از ۱۳۴۹۸۹۰ تراکنش در چهارم ژانویه ۲۰۱۸ به ۵۵۱۹۱۶ تراکنش در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۸ رسید. بر این اساس، هر ثانیه ۶/۴ تراکنش در اتریوم روی می‌دهد که بسیار پایین‌تر از این رقم در شبکه ویزا است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads