مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پشتیبانی مرورگر جدید اندرویدی اپرا از نسل سوم وب: قابلیت نمایش نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApp)

پشتیبانی مرورگر جدید اندرویدی اپرا از نسل سوم وب: قابلیت نمایش نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApp)

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 16, 2018
  • 0
اپرا نسل سوم وب

اپرا به تازگی از نسخه جدید مرورگر اندرویدی خود رونمایی کرده که علاوه بر برخورداری از کیف پول ویژه ذخیره ارز دیجیتال، امکان تعامل کاربر با نرم‌ افزارهای نامتمرکز (موسوم به DApp) را نیز فراهم می‌سازد.

چارلز همل (مدی رمحصول اپرا کریپتو) با اعلام این خبر به این نکته اشاره کرد که محصول جدید با هدف کاهش مشکلات مربوط به استفاده از رمزارزها در فضای آنلاین و نیز دسترسی به وب ۳ از طریق اپلیکیشن‌های ویژه طراحی شده است. اپرا امیدوار است این محصول بتواند به گسترش هر چه بیشتر وب ۳ کمک کند.

همل به این نکته نیز اشاره کرد که چون اتریوم بزرگ‌ترین اجتماع توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای نامتمرکز است، پشتیبانی از آن در این نسخه از مرورگر اپرا مد نظر قرار گرفته است.

کریستین کولوندرا (معاون اجرایی مرورگرها در اپرا) نیز گفت این حرکت با هدف شتاب‌بخشی به حرکت از سرمایه‌گذاری احتکارگونه بر روی رمزارزه به سمت استفاده از آن برای پرداخت‌های واقعی و تراکنش‌های روزمره انجام شده است. او می‌گوید: «اپرا بر این باور است که همه مرورگرها در نهایت داخل خود باید کیف پول ویژه رمزارز داشته باشند و همین امر به ایجاد مدل‌های جدید کسب‌وکار در وب می‌انجامد.»

اپرا اولین بار چندی پیش، از اولین مرورگر وب در دنیا که دارای کیف پول ویژه رمزارزها است رونمایی کرد. همچنین نسخه آزمایشی مرورگر اندرویدی دارای کیف پول و نیز قابلیت نمایش نرم افزارهای نامتمرکز نیز در اواخر تابستان امسال عرضه شد.

وب۳ (Web 3.0) نشانگر نسلی جدید از شبکه با زیرساخت‌هایی توزیع‌شده است که با استفاده از فناوری بلاک چین، به تمرکززدایی می‌انجامد. رمزارزها نیز بخشی اساسی از این ساختار به شمار می‌روند. این پدیده می‌تواند به ایجاد تحولی عمیق در ساختار کنونی وب و دموکراتیزه‌تر شدن آن بیانجامد.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «وب نامتمرکز : گام بزرگ بعدی به سمت وب واقعی» به بررسی وب نامتمرکز یا همان وب ۳ (Web 3.0) پرداختیم. 

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads