آذر ۷, ۱۴۰۰

نوجوانی که با بیت کوین میلیونر شد: «بیت کوین دیگر مرده است!»

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 16, 2018
  • 0
نوجوانی که با بیت کوین میلیونر شد: «بیت کوین دیگر مرده است!»

اریک فینمن (Erik Finman) نوجوانی است که سال‌ها پیش با خرید بیت کوین با قیمتی پایین، پس از چند سال به ثروتی چشمگیر دست یافت. او اکنون بر این باور است که افراد نباید همه سرمایه‌ خود را بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. فینمن همچنین فکر می‌کند که رمزارزهای پروژه‌محوری نظیر اتریوم در آینده می‌توانند به موفقیت دست یابند.

این نوجوان هیچ علاقه‌ای به رفتن به دانشگاه نداشت. این عدم علاقه به هیچ وجه با روحیات والدینش سازگار نبود. به همین دلیل، پدر و مادر اریک به یک شرط با نرفتن او به دانشگاه موافقیت کردند که در ۱۸ سالگی حداقل یک میلیون دلار در حساب بانکی خود داشته باشد. او در سن ۱۲ سالگی با استفاده از هزار دلاری که پدربزرگش به عنوان کمک هزینه تحصیل دانشگاه به او داده بود، بیت کوین خرید. گفتنی است در آن زمان، بیت کوین حدود ۲/۵ دلار قیمت داشت.

با این وجود، اریک فینمن اکنون بر این باور است که دوران بیت کوین به پایان رسیده است. او می‌گوید: «بیت کوین مرده است. بیت کوین بیش از اندازه تکه‌تکه شده و درگیری‌های زیادی بر سر آن در جریان است. فکر نمی‌کنم بیت کوین بتواند در آینده چندان دوام بیاورد. شاید یکی دو دوره افزایش قیمت و افزایش تقاضا برای بیت کوین ایجاد شود. اما با دید درازمدت، بیت کوین مرده است.»

او همچنین دیدگاه مشابهی به برخی دیگر از ارزهای دیجیتال دارد. از نظر او، لایت کوین که روزگاری به نقره بیت کوین معروف بود نیز به سرنوشت بیت کوین دچار شده است. فینمن می‌گوید: «وضعیت مشابه وقتی است که خورشید غروب می‌کند. یک بازه هشت دقیقه‌ای از غروب تا تاریکی کامل آسمان وجود دارد. لایت کوین در دقیقه هفتم این بازه قرار دارد.»

با این وجود، او بر این باور است که رمزارزهای پروژه‌مجور از شانس بیشتری برای بقا برخوردارند. او می‌گوید اتریوم، زی‌ کش و بیت کوین کش از امید بیشتری برای ادامه حیات برخوردارند. با این وجود، شاید فورک (انشعاب) ایجاد شده بر روی بیت کوین کش، کار را برای این ارز دیجیتال دشوار کند.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads