آذر ۷, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • استفاده پی‌پل از فناوری بلاک‌ چین برای پاداش‌دهی به کارکنان نوآور

استفاده پی‌پل از فناوری بلاک‌ چین برای پاداش‌دهی به کارکنان نوآور

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 15, 2018
  • 0
پی‌پل پاداش بلاک چین

پلتفرم معروف بین‌المللی پی‌پل (PayPal) تاکنون هیچ رغبتی به گنجاندن بیت کوین در شیوه‌های پرداخت خود نشان نداده است. با این وجود، این شرکت قصد دارد از فناوری بنیادین بیت کوین یعنی بلاک چین استفاده کند. پی‌پل قرار است از این فناوری برای مدیریت بهتر سامانه پاداش‌دهی به کارکنانش بهره‌برداری کند.

طراحی این سامانه که توسط ۲۵ تیم و طی ۶ ماه صورت گرفت، از ابتدای ماه نوامبر امسال مورد استفاده قرار گرفت. این طرح توسط واحد نوآوری پی‌پل طراحی و اجرا شده است. سامانه مذکور به همه کارکنان این امکان را می‌دهد که بتوانند فعالیت‌های نوآورانه‌ای که در این شرکت در جریان است را مشاهده کرده و نظرات خود را درباره آن مطرح کنند.

کارکنانی که فعالیت مشخصی در این سامانه دارند، به ازای فعالیت خود توکن رمزنگاری‌شده دریافت خواهند کرد. البته این توکن‌ها را نمی‌توان در صرافی‌ها فروخت و در خارج از سازمان پی‌پل مصرف کرد. این توکن‌ها صرفا در داخل این سازمان ارزشمند خواهند بود. همچنین کارکنان پی‌پل می‌توانند توکن‌های خود را با هم معاوضه کنند. همه تراکنش‌های صورت گرفته بر روی دفتر کل توزیع شده بلاک چین ثبت می‌شود. امکان دریافت ۱۰۰ نوع پاداش مختلف به ازای ارایه این توکن‌ها نیز وجود دارد. شرکت در مهمانی با حضور مدیران شرکت از جمله این پاداش‌هاست.

واحد نوآوری پی‌پل معمولا کار بر روی طرح‌های آزمایشی توسعه فناوری را بر عهده دارد. برخی از طرح‌هایی که این واحد در گذشته آغاز کرد، در خدمات اصلی پی‌پل جای گرفت. به همین دلیل هیچ بعید نیست فناوری بلاک چین نیز در آینده از اصلی‌ترین اجزای فنی خدمات ارایه شده از سوی پی‌پل به مشتریان قرار گیرد.

اما نگاه پی‌پل به ارزهای دیجیتال داستان دیگری دارد. در ماه می ۲۰۱۸ بود که جان رینی (مدیر ارشد مالی پی‌پل) اعلام کرد بیت کوین نوسانات قیمتی زیادی دارد. این امر دلیلی برای عدم گنجانده‌ شدن بیت کوین در شیوه‌های پرداخت پی‌پل است. البته جان رینی اعلام کرد اگر تقاضا زیادی از سوی صاحبان درگاه پرداخت برای بیت کوین وجود داشته باشد، در این سیاست تجدیدنظر خواهد شد.

البته شاید پی‌پل در پشت پرده، طرح‌های دیگری را نیز در دست بررسی داشته باشد. برای نمونه، چند ماه پیش بود که اعلام شد این شرکت یک طرح ویژه برای افزایش پرداخت با رمزارزها را ثبت اختراع کرده است. البته باید در نظر داشته باشیم که طرح‌های ثبت شده الزاما تجاری‌سازی نمی‌شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads