مرداد ۹, ۱۴۰۰

تام لی: قیمت منطقی بیت کوین حدود ۱۴۸۰۰ دلار است

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 14, 2018
  • 0
تام لی قیمت منطقی بیت کوین

این روزها قیمت بیت کوین با کاهش قابل توجهی نسبت به نقطه اوج خود نسبت به همین دوره در سال گذشته روبرو شده است. با این وجود، تام لی (مشاور ارشد سابق بانک پی‌جی مورگان) بر این باور است که قیمت منطقی بیت کوین چیزی بین ۱۳۸۰۰ تا ۱۴۸۰۰ دلار است. اما چرا؟

محاسبه قیمت منطقی بیت کوین

تام لی می‌گوید این تخمین را با بررسی تعداد کیف‌های پول فعال بیت کوین، استفاده از هر کیف و نیز معیارهای مربوط به عرضه به دست آورده است. او می‌گوید: «ارزش و قیمت منطقی بیت کوین به مراتب بالاتر از قیمت کنونی آن است. در واقع اگر قیمت کنونی منطقی بود، تعداد کیف‌های پول باید از ۵۰ میلیون کنونی به ۱۷ میلیون کاهش می‌یافت.»

او در ادامه به این نکته اشاره کرد که قیمت این رمزارز دی آینده به میزان پذیرش آن در جهان به عنوان یک نوع سرمایه و همچنین میزان پذیرش آن به عنوان ابزاری برای پرداخت بستگی دارد. او تاکید دارد که اگر تعداد کیف‌های پول بیت کوین بتواند به ۷ درصد از مجموع ۴/۵ میلیارد کاربر دارنده حساب ویزا برسد، قیمت بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار می‌رسد.

تام لی تاکنون پیش‌بینی‌های متعددی درباره قیمت بیت کوین انجام داده است. برای نمونه او بر این باور است که قیمت بیت کوین تا مارس ۲۰۲۰ به ۹۱ هزار دلار می‌رسد. تام لی همچنین پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین در پایان ۲۰۱۸ به ۲۵ هزار دلار می‌رسد که البته پس از مدتی آن را به ۱۵ هزار دلار کاهش داد.

اما او این بار در مصاحبه با بلومبرگ از اعلام رقمی به عنوان پیش‌بینی بعدی خود امتناع کرد. تام لی می‌گوید بسیاری از مردم بیشتر به نوسانات روزانه دقت می‌کنند و این امر به مذاق او خوشایند نیست. این کارشناس سرمایه‌گذاری بر این باور است که با حضور سرمایه‌گذاران حقوقی در بازار رمزارزها در اوایل سال ۲۰۱۹، سال افزایش قابل توجهی در قیمت بیت کوین خواهیم بود.

در صورت علاقه می‌توانید مطلب «سرمایه گذاری روی بیت کوین :‌ نکاتی آموزشی برای تازه‌کاران» را نیز مطالعه بفرمایید. 

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads