دی ۲۹, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • استقبال گسترده از رمزارزهای باثبات (استیبل‌کوین‌ها) خارج از محدوده صرافی‌ها

استقبال گسترده از رمزارزهای باثبات (استیبل‌کوین‌ها) خارج از محدوده صرافی‌ها

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 14, 2018
  • 0

بر اساس گزارش منتشر شده توسط موسسه پژوهشی دینار، از سپتامبر ۲۰۱۸ تاکنون، افزایشی بیش از ۱۰۰۰ درصدی در آمار تراکنش‌های مربوط به رمزارزهای باثبات (استیبل‌کوین‌ها) صورت گرفته است. این رقم فقط به حجم تراکنش‌های داخلی صرافی‌های ارز دیجیتال مربوط نمی‌شود.

تا چند ماه پیش، ارز دیجیتال تتر به عنوان تنها رمزارزباثبات در بازار حضور داشت. از آنجا که تتر فقط توسط بیتفینکس عرضه می‌شود و سایر صرافی‌های ارز دیجیتال آن را خرید و فروش نمی‌کردند، آمار مربوط به تراکنش‌های این رمزارز چندان بالا نبود. اما با تغییر سیاست بیتفینکس از یک سو و نیز حضور چندین رمزارزباثبات دیگر به بازار، این روند به کلی دگرگون شد.

ترویو‌اس‌دی (TrueUSD)، پاکسوس استاندارد (Paxos Standard)، یو‌اس‌دی کوین (USD COIN) و جمینای دالر (Gemini Dollar) از سپتامبر تاکنون بیش از ۵ میلیون دلار تراکنش را به همراه داشتند. گفتنی است هنوز چند ماهی از عمر این رمزارزهای باثبات نمی‌گذرد.

این حجم بالا از تراکنش‌ها این پرسش را در ذهن هر خواننده‌ای برمی‌انگیزاند که اصلا این رمزارزها چه کاری انجام می‌دهند. پاسخ این است که این رمزارزها بین صرافی‌های مختلف جابه‌جا شده و افراد آن را در کیف‌های پول خود ذخیره می‌کنند. این در حالی است که هر کدام از این رمزارزهای باثبات توسط یک صرافی و بیشتر با هدف تسهیل دادوستد درون صرافی ایجاد شدند.

در میان همه این رمزارزها، ترو یو‌اس‌دی بیشتر آمار تراکنش‌ها را به خود اختصاص داده است. یو‌اس‌دی‌ کوین نیز جایگاه دوم و پاکسوس استاندارد هم جایگاه سوم را در اختیار دارند. حجم کلی تراکنش پاکسوس استاندارد از یو‌اس‌دی کوین بیشتر بود و رقمی معادل ۱/۸ میلیارد دلار به آن اختصاص داشت.

در این گزارش همچنین به یک سری اطلاعات جالب دیگر نیز اشاره شده است. نگاهی به ۳ دارنده اصلی رمزارز باثبات جمینای دالر نشانگر آن است که دو کیف پول در صرافی معروف هوبی (Houbi) بیشترین میزان این رمزارز را در اختیار دارند. یکی از این دو کیف پول ۵۱ درصد از مجموع جمینای دالر منتشر شده (یعنی بیش از ۴۴ میلیون دلار) را در اختیار دارد.

برای آشنایی با این دسته از رمزارزها توصیه می‌کنیم مطلب دیگری با عنوان «آیا ارزهای دیجیتال با پشتوانه، قاتل بیت کوین خواهند شد؟» را نیز مطالعه بفرمایید. همچنین در مطلب دیگری با عنوان «همه چیز درباره استیبل‌کوین و دلایل استقبال از آن» به واکاوی جنبه‌های مختلف این رمزارزها پرداختیم. 

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads