خرداد ۳۰, ۱۴۰۰

امکان سفارش غذا از ۱۵۰۰ رستوران دانمارکی با بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 9, 2018
  • 0
امکان سفارش غذا از ۱۵۰۰ رستوران دانمارکی با بیت کوین

شرکت هانگری.دی‌کی (Hungry.dk) که بزرگ‌ترین سامانه سفارش غذا از رستوران در دانمارک به شمار می‌رود اعلام کرد بیت کوین را نیز در شیوه‌های پرداخت خود جای داده است.

البته این شرکت در گذشته نیز امکان پرداخت با بیت کوین را فراهم کرده بود، اما به خاطر مشکل اصلی شبکه بیت کوین یعنی طولانی‌ بودن زمان انجام تراکنش‌ها، آن را متوقف ساخت.

یکی از مدیران این سامانه در این رابطه گفت: «ما مدتی پیش به پذیرش بیت کوین روی آوردیم. با این وجود، سال گذشته تصمیم گرفتیم آن را به صورت موقتی کنار بگذاریم و دلیلش نیز طولانی بودن زمان تراکنش‌های بیت کوینی بود.»

به این ترتیب، کاربران ساکن دانمارک می‌توانند از بیش از ۱۵۰۰ رستوران حاضر در این سامانه سفارش غذا داده و صورتحساب خود را با بیت کوین بپردازند.

بررسی‌های لری سرمارک (تحلیل‌گر بلاک‌ چین) نشان می‌دهد در حال حاضر، بیش از ۱۳ هزار پذیرنده بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد. از این میان، حدود ۳۵ درصد فروشگاه‌های عمومی هستند و خودپردازهای بیت کوین نیز با ۱۳/۵ درصد جایگاه دوم را به خود اختصاص می‌دهند. مراکز اقامتی نیز با حدد ۱۰ درصد جایگاه سوم را در اختیار دارند.

در مطالعه این تحلیل‌گر همچنین مشخص شد که ۵۲ درصد از مراکز پذیرنده بیت کوین بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ به این کار روی آوردند. سال ۲۰۱۴ بیشترین آمار پذیرش بیت کوین در میان کسب‌وکارها را به خود اختصاص داد. با این وجود، سرعت بسیار پایین تراکنش‌ها در بیت کوین سبب شد تا سال ۲۰۱۷، این روند کم‌رونق باقی بماند. جالب اینجاست که رابطه‌ای بین نوسانات قیمت بیت کوین در بازار و تعداد کسب‌وکارهای روی آوردنده به آن وجود دارد. با افزایش قیمت‌ها، تعداد بیشتری از کسب‌وکارها، بیت کوین را به شیوه‌های پرداخت خود افزوده‌اند. شاید افزایش قیمت‌ها نشانگر افزایش تقاضا برای این رمزارز و در نتیجه، علاقه بیشتر کسب‌وکارها به پذیرش آن باشد.

ایالات متحده ۲۷ درصد از مجموع کسب‌وکارهای پذیرنده بیت کوین را به خود اختصاص داده است. برزیل، اسپانیا، آلمان، کانادا و ایتالیا نیز دیگر کشورهایی بودند که بیشترین پذیرش بیت کوین در کسب‌وکارهای آنها وجود داشت.

همچنین اگر نسبت کسب‌وکارها به جمعیت کشورها مد نظر قرار گیرد، دو کشور اسلوانی (با ۴۱/۶ کسب‌وکار به ازای هر یک میلیون نفر) و جمهوری چک (با ۳۲/۶ کسب‌وکار به ازای هر یک میلیون تفر) در صدر قرار می‌گیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶