آذر ۹, ۱۴۰۱

دو برابر شدن دارایی نهنگ‌های اتریوم در سال جاری میلادی

  • توسط حامد پاکدامن
  • دسامبر 5, 2018
  • 0
دو برابر شدن دارایی نهنگ‌های اتریوم در سال جاری میلادی

پایین آمدن قیمت‌ رمزارزها در سال جاری، روزگار خوشی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران در این بازار نبوده و نیست. کاهش ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین (نسبت به نقطه اوجش) سبب افت قابل توجه در قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز شد. به همین دلیل، بسیاری از کسانی که رمزارزها را در سال ۲۰۱۷ خریدند، به خاطر ترس از کاهش قیمت و اکتفا به سود کسب شده، دارایی دیجیتال خود را می‌فروشند. با این وجود، به نظر می‌رسد اوضاع برای اتریوم اندکی متفاوت باشد.

اطلاعات به دست آمده از بلاک چین اتریوم گویای آن است که تعداد نهنگ‌های اتریوم (یعنی کاربرانی که حجم بسیار زیادی از آن را در اختیار دارند) و در هنگام نزولی بودن قیمت‌ها اقدام به خرید می‌کنند، به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه دینار (Dinar)، حدود ۵۰۰ نشانی فعال کیف پول اتریوم وجود دارد که حجم اتر موجود در آنها از ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است. گفتنی است این افزایش تاکنون سابقه نداشته است.

نهنگ اتریوم

در پایان نوامبر ۲۰۱۸ (چند روز پیش) هر کدام از این کیف‌های پول حدود ۲۰ میلیون اتر در اختیار داشتند که روی هم رفته ۲/۲ میلیارد دلار ارزش داشت و ۲۰ درصد از مجموع اتر موجود در بازار را به خود اختصاص می‌داد.

در گزارش دینار می‌خوانیم که دلیل این رشد را باید در افزایش بدبینی نسبت به عرضه اولیه سکه (ICO) دانست. فشار نهادهای نظارتی مالی در ایالات متحده و نیز سایر کشورهای دنیا از یک سو و عدم موفقیت بسیاری از استارتاپ‌هایی که با این شیوه به تامین مالی پروژه خود پرداختند، سبب کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به عرضه اولیه سکه شده است. به نظر می‌رسد تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران روی این توکن‌ها به سمت تبدیل توکن خود به اتر رفته‌اند.

البته افزایش دارایی نهنگ‌ها به معنای افزایش تعداد کیف‌های پول دارای حجم زیادی اتر نیست. از ژانویه ۲۰۱۸ به این سو، تعداد کیف‌های پولی که به نهنگ‌ها تعلق داشت ۳۰ درصد کاهش یافته است. با این وجود، در مقایسه با آغاز سال ۲۰۱۷، مجموع بر تعداد کیف‌های پول اتر افزوده شده است. در آن زمان، ۳۳ میلیون اتر (حدود یک سوم از مجموع اتر موجود) به نهنگ‌ها تعلق داشت.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads