تیر ۱۰, ۱۴۰۱

آخرین خبرها از پروژه بلاک چین تلگرام: پیشرفت ۷۰ درصدی

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 22, 2018
  • 0
بلاک چین TON تلگرام

گزارش منتشر شده درباره روند اجرای  پروژه بلاک چین تلگرام موسوم به  شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) نشانگر پیشرفت ۷۰ درصدی آن است. در گزارش محرمانه پیشرفت این پروژه که به شبکه لینکدین درز کرده به یک قابلیت مهم در این شبکه اشاره شده که همان ماشین مجازی (virtual machine) است. این فناوری که شباهت زیادی به ماشین مجازی اتریوم دارد، امکان اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می‌سازد.

تلگرام که یک سامانه پیام‌رسان روسی است، محبوبیت زیادی در بسیاری از کشورهای جهان و به ویژه در میان فعالان حوزه رمزارزها دارد. تلگرام چند ماه پیش توانست مبلغی بالغ بر ۱/۷ میلیارد دلار سرمایه مورد نیاز را از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) جمع‌آوری کند. عرضه اولیه سکه یک مدل جدید از تامین مالی برای پروژه‌های مربوط به رمزارزهاست که در آن، توکن‌ها با قیمتی پایین‌تر از قیمت عرضه به سرمایه‌گذاران اولیه ارایه می‌شود.

پروژه بلاک چین تلگرام قصد دارد به عنوان رقیب اتریوم وارد میدان شود و امکان تعریف قراردادهای هوشمند و نیز نرم‌افزارهای نامتمرکز را در اختیار کاربران قرار دهد. این بدان معناست که امکان ارایه توکن‌هایی جدید بر بستر آن وجود دارد.

پروژه بلاک چین تلگرام

بر اساس گزارش منتشر شده، علاوه بر ماشین مجازی، برخی دیگر از قابلیت‌های این شبکه نیز تکمیل شده است. همچنین بخش‌های دیگری نظیر منابع مورد نیاز برای توسعه‌دهندگان و نیز نمونه قراردادهای هوشمند هنوز پیشرفت چندانی نداشته‌اند. در این گزارش به جزییات بیشتری درباره زمان رونمایی از این شبکه اشاره نشده است. با این وجود، با در نظر گرفتن پیشرفت ۷۰ درصدی در بازه زمانی ۶ ماهه، بعید نیست تا چند ماه دیگر شاهد حضور شبکه باز تلگرام باشیم.

جالب اینجاست که پس از تامین مالی پروژه بلاک چین تلگرام، تا چند ماه هیچ اطلاعاتی درباره آن منتشر نشد. این امر سبب ایجاد پرسش‌ها و تردیدهایی درباره روند این پروژه و امکان عملی‌سازی وعده‌های داده شده توسط مدیران این پروژه در اکوسیستم رمزارزها شد.

گفتنی است یک کارشناس سرشناس بازار سرمایه چندی پیش اعلام کرد ارزش ارز دیجیتال تلگرام می‌تواند در ۵ سال آینده به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads