مرداد ۹, ۱۴۰۰

پشتیبانی بیت‌پی از رمزارزباثبات پاکسوس استاندارد

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 21, 2018
  • 0
پشتیبانی بیت‌پی از رمزارزباثبات پاکسوس استاندارد

شرکت بیت‌پی که در زمینه پردازش پرداخت‌ با رمزارزها فعالیت دارد اعلام کرد کاربرانش می‌توانند از رمزارز پاکسوس استاندارد برای تسویه حساب خود استفاده کنند. پاکسوس استاندارد رمزارزی است که در دسته ارزهای دیجیتال باثبات (استیبل‌کوین) قرار می‌گیرد. ارزش این ارزهای دیجیتال به یک ارز رسمی (نظیر دلار آمریکا) وابسته است. گفتنی است در مطلبی با عنوان «پاکسوس استاندارد استیبل‌کوین جدید با پشتوانه دلار و نظارت دولت» بیشتر درباره این رمزارز توضیح دادیم.

بیت‌پی پیش از این نیز دو رمزارزباثبات دیگر یعنی یو‌اس‌دی کوین (USD Coin) شرکت سیرکل و نیز دلار جمینای (GUSD) را نیز در فهرست رمزارزهای مورد پذیرش خود قرار داده بود. ظاهرا بیت‌پی هنوز تصمیمی درباره تتر که رمزارزباثبات پیشتاز در این بازار است اتخاذ نکرده اسن. اصلی‌ترین دلیل این مساله را باید در تردیدهای موجود درباره پشتوانه این رمزارز جست.

استفن پیر (مدیرعامل بیت‌پی) در توضیح اقدامات این مجموعه گفت: «بیت‌پی خود را به ایجاد تحول در صنایع مالی از طریق فناوری بلاک چین متعهد می‌داند. ما این امکان را در اختیار مشتریانمان در سراسر دنیا قرار می‌دهیم تا بتوانند درآمد خود را به شکلی سریع‌تر و با هزینه‌ای کمتر از طریق توکن پاکسوس استاندارد که دارای پشتوانه دلار آمریکاست به انجام رسانند. پاکسوس نیز با چشم‌انداز ما برای توانمندسازی کسب‌وکارها در سراسر جهان به منظور انجام پرداخت‌های امن، سریع و باثبات همراستاست.»

درتی چنگ (معاون بازاریابی و ارتباطات پاکسوس) نیز در این باره اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد فروشندگان بتوانند اولین و اصلی‌ترین کاربران رمزارزهای باثبات باشند. البته این شرکت در نظر دارد مسیر را به گونه‌ای ادامه دهد که در نهایت مصرف‌کنندگان نیز بتوانند از این رمزارز استفاده کنند.

خانم چنگ می‌گوید: «خیلی خوشحالیم که رمزارز پاکسوس استاندارد در حال برداشتن اولین گام برای کاربرد گسترده در خارج از فضای خرید و فروش رمزارزهاست. هر قدر استفاده از این ارز دیجیتال بیشتر گسترش یابد، افراد بیشتری به ارزهای دیجیتال باثبات دسترسی خواهند داشت و از آن می‌توانند برای کسب‌وکار و مشارکت در اقتصاد جهانی استفاده کنند.»

گفتنی است پاکسوس استاندارد که برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۸ عرضه شد، اولین رمزارزباثباتی است که توسط اداره خدمات مالی نیویورک مورد تایید قرار گرفته است.

در مطلبی با عنوان «همه چیز درباره استیبل‌کوین و دلایل استقبال شدید از آن» به تشریح جزییات بیشتری درباره این نسل از ارزهای دیجیتال پرداختیم. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads