مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • طرح شرکت کانادایی برای گرمایش خانه یا محل کار با تجهیزات استخراج رمزارزها

طرح شرکت کانادایی برای گرمایش خانه یا محل کار با تجهیزات استخراج رمزارزها

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 18, 2018
  • 0
گرمایش خانه تجهیزات استخراج رمزارزها

استخراج بیت کوین و سایر رمزارزها نیازمند توان پردازشی بالایی است. این توان پردازشی نیز نیازمند انرژی الکتریکی بالاست و البته مقدار زیادی گرما تولید می‌کند. این گرما به صورت معمول هدر می‌رود. با این وجود، می‌توان از این انرژی به شکلی سودمندانه بهره گرفت.

یک شرکت کانادایی به نام هیتماین (Heatmine) در استان کبک این کشور دست به اقدامی جالب زده است. بخش قابل توجهی از انرژی تولیدی در استان کبک کانادا از منابع تجدیدپذیر تولید می‌شود. با این وجود، این شرکت تصمیم گرفت انرژی گرمایی تولید شده طی فرآیند استخراج رمزارزها را مورد بازیافت قرار دهد.

نخستین اقدامی که این شرکت در این مسیر به انجام رسانده، استفاده از گرمای تولید شده توسط تجهیزات ماینینگ برای گرمایش آب استفاده می‌شود. استان کبک آب و هوایی سرد دارد. این سامانه امکان انتقال گرما به فواصلی دورتر را فراهم می‌سازد.

شرکت هیتماین پیش از این، تجهیزات خود را در یک گلخانه پرورش توت فرنگی نصب کرد. این کار به کاهش ۷۵ تا ۱۰۰ درصدی هزینه گرمایش آن انجامید. این کاهش هزینه موجب کاهش هزینه تمام شده محصول و در نتیجه، توان رقابتی این گلخانه شد.

این شرکت این بار قصد دارد سامانه خود را به خانه‌ها و ادارات ببرد. تجهیزات استخراج رمزارزها که در بیرون از خانه نصب می‌شود می‌تواند گرمای لازم برای گرمایش جندین اتاق و حتی استخر شنای روباز را تامین کند. همچنین امکان نصب چندین دستگاه استخراج رمزارزها برای تامین کرمای فضاهای بزرگ‌تر نیز وجود دارد. توان هر دستگاه در هر ساعت برابر با ۷۵۰۰۰ بی‌تی‌یو (BTU) است که می‌تواند ۳۰۰ متر مکعب را گرم کند.

گرمایش خانه تجهیزات استخراج رمزارزها

هیتماین قصد دارد فعالیت خود را در سراسر کانادا گسترش دهد. همچنین ایالات متحده به خاطر برق ارزان‌تر یکی دیگر از مقاصد هیتماین است.

با وجود اینکه مصرف بالای برق شبکه بیت کوین همچنان یک معضل به شمار می‌رود، گام‌های کوچک این چنینی شاید بتواند اندکی از آسیب‌های مرتبط با این مصرف بالا بکاهد.

گفتنی است پیش از این نیز یک استارتاپ کانادایی از گرمای استخراج بیت کوین برای پرورش گیاه و ماهی استفاده کرده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads