اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱

رکوردشکنی جدید دش: آزمون موفق ۳ میلیون تراکنش در یک روز

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 17, 2018
  • 0
دش تراکنش رکورد سه میلیون

چند روز پیش، دش در یک آزمون فشار شبکه (stress test) توانست ۳ میلیون تراکنش را با موفقیت به انجام برساند. به این ترتیب، دش توانست از اتریوم، بیت کوین کش و ریپل در این زمینه پیشی بگیرد. گفتنی است آزمون فشار شبکه برای بررسی حداکثر فشار قابل تحمل (حجم تراکنش) توسط شبکه بلاک چین به انجام می‌رسد.

این آزمون توسط دلتاانجین (Delta Engine) صورت گرفت. گفتنی است این شرکت، سازنده کیف پول محبوب مای‌دش‌والت (MyDashWallet) نیز به شمار می‌رود. این آزمون از روز یکشنبه ۱۱ نوامبر شروع شد. نمودار زیر که از سایت کوین‌متریکس (CoinMetrics) به دست آمده، نشانگر تعداد ۳ میلیون تراکنش در ۲۴ ساعت است. این رقم، رکوردی جدید در نوع خود به شمار می‌رود.

دش تراکنش سه میلیون رکوردرکورد قبلی دش، ۴۶۴ هزار تراکنش در بازه زمانی ۲۴ ساعته بود که اوایل سال جاری میلادی به انجام رسید.گفتنی است،  سه میلیون تراکنش در یک شبانه روز، بیشترین میزان تراکنش صورت گرفته در این بازه زمانی در میان همه رمزارزهای مبتنی بر بیت کوین است.

دش یک انشعاب (فورک) از کدهای پایه بیت کوین است. این بدان معناست که دش از معماری بنیادین بیت کوین بهره می‌برد. با این وجود، بسیاری از ضعف‌های بیت کوین در این رمزارز دیده نمی‌شود. گفتنی است رکورد بیشترین میزان تراکنش تا پیش از این به بیت کوین کش تعلق داشت که در اوایل امسال به انجام رسیده بود. شبکه بلاک چین بیت کوین کش توانسته بود ۲ میلیون تراکنش را در ۲۴ ساعت به انجام برساند.

گفتنی است، اندازه بلوک در دش، عملکرد آن را محدود نمی‌کند. دش از بلوک‌های ۲ مگابایتی استفاده می‌کند. این حجم دو برابر اندازه بلوک در بیت کوین است. گفتنی است بیت کوین معمولا بین ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تراکنش را در هر روز به انجام می‌رساند.

دش تراکنش رکورد

توانایی شبکه بلاک چین رمزارزها برای پذیرش تراکنش‌های جدید و تایید آنها، یکی از اصلی‌ترین موضوعات فنی مربوط به این حوزه است. بسیاری بر این باورند که محدودیت شبکه بیت کوین و برخی رمزارزهای دیگر در این زمینه، یکی از موانع جدی در برابر استقبال همگانی و گسترش استفاده از این رمزارزها به شمار می‌رود.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟» به بررسی تاریخچه و قابلیت‌های خاص این رمزارز پرداختیم. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads