مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • هم‌بنیانگذار اتریوم: با نامتمرکزسازی بنیادین هنوز چند سال فاصله داریم

هم‌بنیانگذار اتریوم: با نامتمرکزسازی بنیادین هنوز چند سال فاصله داریم

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 15, 2018
  • 0
هم‌بنیانگذار اتریوم: با نامتمرکزسازی بنیادین هنوز چند سال فاصله داریم

جوزف لوبین (هم‌بنیاگذار اتریوم) بر این باور است که فناوری بلاک چین می‌تواند تحولی اساسی در جامعه ایجاد کرده و «ذهنیت کمبود را به فراوانی تبدیل کند.»

آقای لوبین اعلام کرد اتریوم احتمالا نقشی کلیدی در توسعه اینترنت به عنوان اکوسیستمی نامتمرکز ایفا خواهد کرد. از نظر او، رشد پیوسته فناوری بلاک جین می‌تواند با ایجاد چهارچوبی نوین، تسهیل‌کننده نوآوری‌های بیشتر در تمامی سطوح جامعه بشری باشد.

آقای لوبین اعلام کرد که تکامل این فناوری و نیز بهبود روند نامتمرکزسازی به آینده‌ای می‌انجامد که در آن افراد می‌توانند کنترل بیشتری بر هویت خود و نیز بنگاه‌ها داشته باشند. این امر به تولید ثروت بیشتر می‌انجامد، زیرا مردم تمایل بیشتری به مطرح کردن خود از طریق شیوه‌های مختلف خواهند داشت.

گسترش اتریوم زمان‌بر است، ولی به آینده‌ای متفاوت می‌انجامد

آقای لوبین در سخنرانی خود در نشست وب (Web Summit) گفت که اتریوم نقشی بنیادین در توسعه آنچه نسل سوم وب (Web 3.0) خوانده می‌شود دارد. نسل سوم وب به معنای الگویی جدید در تعاملات بین رایانه‌ای است که تمرکززدایی در آن به اوج خود می‌رسد.

او در ادامه گفت: «اتریوم را می‌توان اصلی‌ترین کاندیدای حائز شرایط برای نسل سوم وب دانست، زیرا ماهیتی به شدت نامتمرکز دارد. شاید هنوز چند سالی تا نامتمرکزسازی اساسی و در لایه‌های بالاتر فاصله داشته باشیم. اما اشکالی ندارد.» آقای لوبین بر این باور است که از این فرصت چند ساله می‌توان برای بهبود سامانه کنونی استفاده کرد.

او همچنین به تفاوت وجود در تولید ثروت در پارادایم کنونی و نیز اقتصاد توکنی اشاره کرد که دلیلش نیز تغییر کیفی در ماهیت پول است. از نظر آقای لوبین، این تغییر به خاطر حرکت پول از مدل تمرکزگرا به الگوی دهکده جهانی روی می‌دهد. او پیش از این نیز در مقاله‌ای به این موضوع پرداخته بود که دیدگاه‌مان درباره پول از اساس نادرست است.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «وب نامتمرکز : گام بزرگ بعدی به سمت وب واقعی» به بررسی این مفهوم و نتایج احتمالی ناشی از آن برای آینده جهان پرداختیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads