تیر ۱۰, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • عرضه رمزارز باثبات منطبق بر قوانین اسلامی از سوی استارتاپ سوئیسی

عرضه رمزارز باثبات منطبق بر قوانین اسلامی از سوی استارتاپ سوئیسی

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 13, 2018
  • 0
اکس ۸ رمزارز باثبات اسلامی

به گزارش رویترز، شرکت اکس۸ ای‌جی (X8 AG) به تازگی موفق به دریافت مجوز از سوی دفتر نظارت شریعت (Shariyah Review Bureau) به منظور راه‌اندازی رمزارزباثبات (استیبل‌کوین) مبتنی بر شبکه اتریوم شده است. این رمزارز اکس۸ (X8) نام دارد.

دفتر نظارت شریعت یک موسسه پیشرو مشاوره و نیز حسابرسی است که مجوز خود را از بانک مرکزی بحرین دریافت کرده است. این مجموعه در ۱۲ کشور مختلف فعالیت دارد و سهمی ۱۳ درصدی را از شرکت‌های سرمایه‌گذاری سعودی به خود اختصاص داده است. همچنین ۲۱ درصد از سهام شرکت‌های بیمه موجود در بازار بورس عربستان سعودی نیز به این دفتر اختصاص دارد.

ارزهای دیجیتال یکی از مواردی است که بر سر آن بین علمای اسلامی اختلاف نظر وجود دارد. دلیل این اختلاف نظر این است که هر نوع فعالیت احتکارگونه که به کسب سود صرفا از انباشت یک دارایی باارزش می‌انجامد، در اسلام ممنوع است.

فرانجسکا گرکو (Francesca Greco) که مدیرعامل و هم‌بنیانگذار شرکت اکس۸ ای‌جی است اعلام کرده است که این رمزارز جدید قرار است با پشتوانه پولی ۷ ارز رسمی از سراسر دنیا و نیز طلا عرضه شود. به این ترتیب، هر نوع شبهه از نظر درستی این نوع اقدام از نظر اسلامی از بین می‌رود.

رمزارز باثبات اسلامی

یکی از برنامه‌های این شرکت، گسترش فعالیت این شرکت به خاورمیانه است. ظاهرا اکس۸ ای‌جی قصد دارد یک صرافی ارز دیجیتال که منطبق با قوانین اسلامی باشد را نیز راه‌اندازی کند. این شرکت با برخی صرافی‌ها در ابوظبی، دبی و نیز بحرین به همین منظور مذاکره کرده است. فرانچسکو گرکو در این باره می‌گوید: «ناحیه خلیج فارس منطقه بسیار خوبی برای شرکت‌های فناوری مالی است، زیرا همه کشورهای حاضر در آن می‌خواهند به قطب فین‌تک تبدیل شوند.»

اکس ۸ رمزارز باثبات اسلامی

در ابتدای تابستان امسال بود که اعلام شد رمزارز استلار موفق شده گواهی سازگاری با قوانین شریعت اسلامی را برای تبادل پول و حوزه توکن‌سازی از دارایی‌ها دریافت کند. استلار ادعا می‌کند نخستین پروتکل بلاک چین است که موفق به دریافت این گواهی شده است.

در این کلیپ کوتاه با این رمزارز بیشتر آشنا می‌شویم:

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads