مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

ارز دیجیتال جدید با پشتوانه فرانک سوئیس در راه است

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 8, 2018
  • 0
راکز ارز دیجیتال سوئیس

شرکت سوئیسی آلپراکز ای‌جی (Alprockz AG) به تازگی فرآیند طراحی یک ارز دیجیتال جدید با نام راکز (ROCKZ) را به پایان رسانده است. راکز که نخستین رمزارز دارای پشتوانه فرانک سوئیس در دنیا به شمار می‌رود، با همکاری بانک سوئیس ژنو (Geneva Swiss Bank) منتشر خواهد شد.

تیم توسعه‌دهنده این محصول را «قابل اتکا‌ء‌ترین و قابل پیش‌بینی‌ترین پول رمزگذاری شده دنیا» نامیده‌اند. از این رمزارز می‌توان برای انتقال پول، پس‌انداز و نیز پرداخت‌های آنلاین نظیر پل‌پل استفاده کرد.

 فرانک سوئیس: باثبات‌ترین ارز دنیا

شرکت آلپراکز ای‌جی، رمزارز راکز را بر بستر پلتفرم بلاک چین اتریوم منتشر خواهد کرد. قیمت هر سکه راکز دقیقا برابر با یک فرانک سوئیس خواهد بود. این شرکت همچنین پلفترمی را برای تبدیل و نیز پس‌انداز رمزارز خود طراحی کرده است. این پلتفرم امکان تبادل فرانک واقعی و توکن‌های راکز را فراهم می‌سازد. این پلفترم قرار است تا نوامبر ۲۰۱۸ و پس از اتمام تست‌های نهایی مورد بهره‌برداری قرار گیرد. گفتنی است، فرانک سوئیس باثبات‌ترین ارز دنیا به شمار می‌رود.

راکز ارز دیجیتال سوئیس

این شرکت برای ایجاد اعتماد و شفافیت، ۹۰ درصد از بودجه خود را در قالب فرانک سوئیس در یک صندوق امانات در یکی از بانک‌های این کشور قرار خواهد داد. ده درصد باقیمانده نیز به نقدشوندگی این توکن کمک کرده و در حساب‌هایی در بانک‌های مختلف سوئیس سپرده‌گذاری خواهد شد. به این ترتیب، صاحبان توکن راکز در واقع، دارای مقداری متناسب از دارایی مذکور خواهند بود.

بر خلاف تتر (رمزارز وابسته به دلار) که حرف و حدیث‌های زیادی درباره موجودی پشتوانه آن وجود دارد، راکز وعده داده که شفافیت کامل را در زمینه موجودی پشتوانه این توکن رعایت کند. پایبندی این توکن به مقررات ملی و نیز بین‌المللی مربوطه نیز از دیگر اقداماتی است که مدیران این شرکت بر آن تاکید دارند.

این تیم امیدوار است رمزارزهای باثبات (استیبل‌کوین‌) بتوانند در آینده به عنوان ابزاری برای پس‌انداز مورد استفاده قرار گیرند و فرآیند پرداخت‌های بین‌آلمللی را نیز ساده‌تر کنند. همچنین امکان وام‌دهی کاربران به یکدیگر نیز یکی از مواردی است که در پلتفرم راکز مورد توجه قرار گرفته و اجرایی خواهد شد.

 

بر اساس اخبار اعلامی، این شرکت قصد دارد ۱۵ درصد از حداکثر مقدار توکن‌های خود را در قالب عرضه اولیه سکه به فروش برساند. ارزش هر ۱۰ توکن طی فروش عمومی برابر با ۶ فرانک سوئیس خواهد بود. شرکت آلپراکز ای‌جی امیدوار است به این ترتیب بتواند ۱۲/۵ میلیون فرانک سوئیس سرمایه را برای راه‌اندازی پلفترم خود به دست آورد. این شرکت در گام‌های بعدی در سال ۲۰۱۹ نیز به فکر اضافه کردن توکن‌های دیگری با پشتوانه یورو و نیز پول رسمی کره جنوبی است.

آلپراکز ای‌جی در شهر زوگ سوئیس مستقر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads