مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل فوق‌العاده بالایی دارد

  • توسط حامد پاکدامن
  • نوامبر 8, 2018
  • 0
اریک اشمیت مدیرعامل سابق گوگل: اتریوم پتانسیل فوق‌العاده بالایی دارد

اریک اشمیت (مدیرعامل سابق گوگل) که خود یکی از علاقمندان به بیت کوین و فناوری بلاک چین است اعلام کرد اتریوم می‌تواند پلتفرمی قدرتمند باشد و هنوز با توان بالقوه بالای آن نیز آشنا نیستیم. آقای اشمیت این در رویدادی که با حضور تایلر کوئن (اقتصاددان) در سان‌فرانسیسکو برگزار شد، این موارد را بیان کرد.

اریک اشمیت در سخنان خود به مباحث گوناگونی همچون آینده فناوری، اصلاحات در عملکرد شرکت‌ها، الگوی استخدامی گوگل و نیز آینده اینترنت پرداخت.

اتریوم پتانسیل بسیار زیادی دارد

وقتی از اریک اشمیت پرسیده شد که آیا فناوری بلاک چین بیش از اندازه توجهات را برانگیخته و یا هنوز با بی آن بی‌توجهی می‌شود گفت که در رسانه‌ها، هیاهوی بیش از اندازه‌ای درباره این فناوری وجود دارد، اما از نظر فنی، هنوز با توان بالقوه این فناوری آشنا نیستیم. او گفت: «امروزه، بلاک چین یک پلتفرم عالی برای بیت کوین و سایر رمزارزها به شمار می‌رود. بلاک چین پلتفرمی عالی برای تراکنش‌های خصوصی بانکی است، یعنی در محیطی که افراد به هم اعتماد ندارند.»

اریک اشمیت اتریوم

اشمیت بر این باور است که پیشرفت‌های جالبی در زمینه اتریوم در حال انجام است که می‌تواند دنیای کسب‌وکار و نیز جامعه را متحول سازد. او گفت: «فکر می‌کنم مدتی است کارهای جالبی بر روی بلاک چین به انجام می‌رسد. مشخص‌ترین نمونه در این میان نیز اتریوم است. اگر اتریوم بتواند راهی برای همزمان‌سازی این فعالیت‌ها در سطح جهانی بیابد،  پلتفرمی بسیار قدرتمند است.»

اریک اشمیت در ۲۰۱۴: بیت کوین یک پیشرفت شگفت‌انگیز است

جالب است بدانید اریک اشمیت یکی از نخستین کسانی بود که به بیت کوین ایمان آورد. در سال ۲۰۱۴ بود که او بیت کوین را به عنوان یک پیشرفت منحصر‌به‌فرد فناورانه که پتانسیل بالایی دارد ستود. این در حالی است که در آن زمان، کمتر کسی با این رمزارز آشنایی داشت. او در آن زمان گفت: «بیت کوین یک دستاورد ارزنده رمزنگاری است. ایجاد چیزی که قابل کپی شدن نباشد، در دنیای دیجیتال ارزش بسیار زیادی دارد.»

او در ادامه گفت: «معماری بیت کوین یعنی توانایی آن برای جلوگیری از دستکاری شدن دفاتر کل، پیشرفتی شگفت‌انگیز است. افراد زیادی هستند که بر این اساس، کسب‌وکاری را ایجاد خواهند کرد.»

اشمیت اولین بار در سال ۲۰۱۱ توسط جولیان آسانژ (بنیانگذار ویکی‌لیکس) با بیت کوین آشنا شد. آسانژ در مصاحبه‌ای ۵ ساعته که بر روی ویکی‌لیکس قرار دارد اعلام کرد که اشمیت بر این باور بود بیت کوین روزی بسیار ارزشمند خواهد شد. آسانژ در آن زمان به اشمیت گفت: «باید هر چه زودتر به سراغ بیت کوین بروی، زیرا در این صورت بیت  کوین‌هایت در آینده گران‌قیمت‌تر خواهند شد.»

اشمیت با ثروتی ۱۳/۴ میلیارد دلاری، نیازی به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال ندارد. با این وجود، کاملا مشخص است که به این فناوری علاقمند است.

سرگئی برین (هم‌بنیانگذار گوگل) و نیز ساندار پیچای (مدیرعامل کنونی گوگل) از جمله افراد دیگری هستند که به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند. پسر هر دوی این افراد در زمینه استخراج اتریوم فعالیت می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads