اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰

آیا دبی، هاب منطقه‌ای ریپل در خاورمیانه خواهد شد؟

  • توسط samsam
  • نوامبر 4, 2018
  • 0
آیا دبی، هاب منطقه‌ای ریپل در خاورمیانه خواهد شد؟

ریپل اعلام کرد پیش از پایان سال ۲۰۱۸، دفتری را در دبی افتتاح خواهد کرد. دیلیپ رائو (مدیر زیرساخت‌های جهانی نوآوری ریپل) در حاشیه نشست جهانی اقتصاد اسلامی در دبی ضمن اعلام این خبر گفت که تمرکز این شرکت فین‌تک بر پرداخت‌های بین‌المللی است. او با اشاره به نا‌آشنا نبودن ریپل در خاورمیانه، به همکاری این شرکت با موسسات مختلف مالی در این منطقه اشاره کرد.

او گفت: هم اکنون سه بانک در عربستان سعودی، دو بانک در کویت، یک بانک در بحرین و یک بانک در عمان …و چندین بانک در امارات هستند که از ریپل استفاده می‌کنند. این واقعا پررشدترین بازار به شمار می‌رود.»

آمارهای بانک جهانی نشان می‌دهد چندین کشور در خاورمیانه در صد جدول منابع ارسال پول در دنیا قرار دارند. دلیل این مساله را نیز باید در جمعیت جوان خارجی در این کشورها جست که سبب شده این منطقه به بازاری جذاب برای شرکت‌های فعال در زمینه پرداخت بدل شود. در سال ۲۰۱۶، تعداد شاغلان خارجی در عربستان سعودی حدود ۱۰ میلیون نفر بود.

دیلیپ رائو ضمن اشاره به اینک بیشتر جمعیت این منطقه مسلمان هستند گفت که راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک‌ چین به خوبی با قوانین شریعت اسلامی همخوانی دارند. او گفت: «توانایی اطلاع دقیق از ماهیت دارایی‌ها در تراکنش‌های صورت گرفته، توانایی شناسایی طرفین در تراکنش‌ها، ایجاد شفافیت در مقرات مربوط به قراردادها و مسئولیت‌های طرفین و نیز کاهش رسیک، همگی از مزایای این شیوه هستند که با مبانی شریعت اسلامی همخوانی دارند.»

او همچنین اعلام کرد که خدمات موجود برای انتقال وجه نه تنها هزینه بالایی دارند، بلکه بسیار کند و زمان‌بر هستند. برای نمونه، ناکارآمدی سیستم سوئیفت سبب شده برخی بانک‌ها به ویژه در آسیای جنوبی به فناوری‌های دیگر به جای سوئیفت روی آورند. (گفتنی است روسیه نیز قصد دارد ریپل را به طور کامل جایگزین سوئیفت کند.)

رائو همچنین به این نکته اشاره کرد که این فناوری‌ها خالی از مشکل هم نیستند. او گفت ریپل همکاری نزدیکی با بانک‌ها به منظور دستیابی به راه‌حل‌هایی برای هماهنگی با مقررات بانکی و قوانین مالی کشورها دارد.

در مطلبی با عنوان «۸ نکته‌ای که باید درباره ریپل بدانید» بیشتر درباره این رمزارز توضیح دادیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶