آذر ۵, ۱۴۰۱

درآمد یک مهندس بلاک‌ چین، برابر با درآمد متخصص هوش مصنوعی

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 30, 2018
  • 0
درآمد یک مهندس بلاک‌ چین با متخصص هوش مصنوعی

فناوری بلاک چین با سرعت زیادی در حال رشد است و همین امر موجب ایجاد تقاضای زیادی در بازار برای نیروی متخصص در این زمینه شده است.

بر اساس گزارش شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، متوسط پرداختی به مهندسان بلاک چین در ایالات متحده بین ۱۵۰ هزار تا ۱۷۵ هزار دلار در سال است که تقریبا با دریافتی یک متخصص هوش مصنوعی برابری می‌کند. هر دوی این حوزه‌ها از درآمد بسیار بالایی برخوردارند. این در حالی است که درآمد متوسط یک مهندس معمولی نرم‌افزاری حدود ۱۳۵ هزار دلار است.

در چند ماه اخیر، تقاضا برای نیروی متخصص در زمینه بلاک چین به شکلی چشمگیر افزایش یافته است. برای نمونه، شرکت هایرد (Hired) که یک شرکت فعال در حوزه استخدام در سانفرانسیسکو است می‌گوید تعداد درخواست نیرو متخصص در زمینه بلاک چین از اواخر سال گذشته رشدی ۴۰۰ درصدی داشته است.

مهول پتل (مدیرعامل هایرد) می‌گوید: «حجم زیادی از تقاضا برای نیرو در زمینه بلاک چین وجود دارد. تعداد مهندسان نرم‌افزار بسیار محدود است. با این وجود، این محدودیت برای متخصص در زمینه بلاک چین به مراتب بیشتر بوده و به همین دلیل، درآمد در نظر گرفته شده برای آنها بسیار بیشتر است.»

سایت کاریابی گلسدر (Glassdoor) نیز بر چنین نکته‌ای تاکید دارد. این سایت کاریابی نیز متوجه شده شغل‌های مربوط به بلاک چین و ارزهای دیجیتال از آگوست ۲۰۱۸ تاکنون افزایشی ۳۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

در ایالات متحده، بیشتر شغل‌های مربوط به بلاک چین در نیویورک (۲۴ درصد) و سانفرانسیسکو (۲۱ درصد) قرار دارد. همچنین لندن (۱۶ درصد)، سنگاپور (۷ درصد)، تورنتو (۷ درصد)، هنگ‌کنگ (۶ درصد) و برلین (۴ درصد) پنج شهر دیگری هستند که بیشترین تقاضا برای متخصص بلاک چین در آنها وجود دارد.

زبان برنامه نویسی گو (Go)، پایتون (Python)، جاوا اسکریپت (Java Script) و جاوا (Java) از زبان‌های مورد نیاز برای برنامه‌نویسی بلاک چین به شمار می‌روند. همچنین زبان سی پلاس پلاس (C++) هم یکی از اساسی‌ترین زبان‌های مربوط به برنامه‌نویسی برای بلاک چین است.

در مطلبی با عنوان «ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین برای شتاب‌دهی به فناوری‌های نوین» به بررسی جزییات بیشتر این دو فناوری پرداختیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads