دی ۲۹, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • ‌پیش‌بینی افول بیت کوین و افزایش ارزش بازار رمزارزها به ۲۰ تریلیون دلار

‌پیش‌بینی افول بیت کوین و افزایش ارزش بازار رمزارزها به ۲۰ تریلیون دلار

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 25, 2018
  • 0
‌پیش‌بینی افول بیت کوین و افزایش ارزش بازار رمزارزها به ۲۰ تریلیون دلار

نایجل گرین (Nigel Green) که بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مشاوره مالی دیور گروپ (DeVere Group) است پیش‌بینی می‌کند بیت کوین در ۱۰ سال آینده به شدت با شکست روبرو شده و در مقابل، سایر ارزهای دیجیتال رقیب به موفقیت‌های قابل توجهی دست می‌یابند.

‌پیش‌بینی افول بیت کوین و افزایش ارزش بازار رمزارزها به ۲۰ تریلیون دلار

حدود ۱۰ سال از معرفی بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو می‌گذرد. در این یک دهه، بازار جدیدی بر مبنای این رمزارز و سایر ارزهای دیجیتال شکل گرفته که ارزش آن به حدود ۱۱۲ میلیارد دلار رسیده است. با این وجود، هنوز ۵۳ درصد از ارزش این بازار به بیت کوین اختصاص دارد.

اما آقای گرین بر این باور است که وضعیت کنونی در دهه آینده دوام نمی‌آورد و اوضاع به شکلی دیگر رقم خواهد خورد. او ضمن قبول اینکه بیت کوین موجب ایجاد تحولی اساسی در دیدگاه بشر نسبت به پول شده، بر این باور است که این وضعیت دوام چندانی نمی‌آورد و بیت کوین با افتی شدید روبرو خواهد شد. در مقابل، سایر ارزهای دیجیتال گسترش یافته و ارزش این بازار ۵۰۰۰ درصد رشد خواهد کرد. به این ترتیب، ارزش بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۹ به ۲۰ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

نایجل گرین به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «با وجود اینکه نمی‌خواهم کسی را ناامید کنم، اما باور دارم که تاثیرگذاری و تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال طی دهه دوم از عمرش به شدت کاهش خواهد یافت. دلیل این امر نیز رشد شدید سایر رمزارزها و دارایی‌های دیجیتالی است که توسط بخش‌های دولتی و خصوصی عرضه شده و خواهد شد. این روند موجب افزایش رقابت با بیت کوین و کاهش نفوذش در بازار می‌شود.»

تاثیر ریپل و اتریوم بر بازار بیت کوین

شرکت مشاوره مالی دیور گروپ در دبی مستقر است، ولی شعباتی در سراسر دنیا دارد. آقای گرین در توضیح پیش‌بینی خود به دلایلی نظیر فناوری بهتر و نیز راه‌حل‌های کارآمدتری که رمزارزهای رقیب (نظیر ریپل و اتریوم) دارند اشاره می‌کند. او می‌گوید: «بر این باورم که ریپل یکی از اصلی‌ترین دارایی‌های دیجیتال خواهد بود که سهم بازار بیت کوین را طی چند سال آینده کاهش می‌دهد و دلیلش نیز راهبرد این رمزارز برای هماهنگی میان بانک‌ها و سایر موسسات مالی است.»

گفتنی است ریپل در سال جاری میلادی دو بار از اتریوم پیشی‌ گرفت و عنوان دومین رمزارز محبوب بازار را به دست آورد. البته این جایگاه تثبیت نشد و ریپل دوباره به جایگاه سوم خود بازگشت.

همچنین با وجود اینکه رقبایی جدی با قابلیت‌های اتریوم وارد میدان شده‌اند، نایجل گرین بر این باور است که اتریوم همچنان می‌تواند پیشتاز باشد. او می‌گوید: «یکی دیگر از عواملی که به شکست بیت کوین می‌انجامد، اصلی‌ترین رقیبش در زمان حال یعنی اتریوم است. تعداد پلتفرم‌هایی که از اتریوم به عنوان ابزاری برای تبادل استفاده می‌کنند رو به افزایش است. استفاده از قراردادهای هوشمند در اتریوم به شدت افزایش می‌یابد و دلیل آن نیز رایانش ابری نامتمرکزی است که اتریوم فراهم می‌سازد.»

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads