اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

اتصال دو بندر در امارات و بلژیک از طریق فناوری بلاک چین

  • توسط samsam
  • اکتبر 22, 2018
  • 0
اتصال دو بندر در امارات و بلژیک از طریق فناوری بلاک چین

شیخ‌نشین ابوظبی به تازگی طرحی آزمایشی را برای مدیریت زنجیره تامین با فناوری بلاک چین با همکاری یک بندر تجاری در بلژیک آغاز کرده است.

این پروژه که «صلصال» نام دارد، از فناوری دفتر کل توزیع‌شده برای ایجاد شفافیت در اطلاعات مربوط به محموله‌های جابه‌جا شده در مسیرهای آبی بین این دو کشور و زنجیره تامین این محموله‌ها استفاده می‌کند. اگر این پروژه آزمایشی با موفقیت پیش برود، فرایند تبادل اسناد محموله‌ها و امور اداری مربوطه بین بندر ابوظبی در امارات و بندی آنتورپ در بلژیک به شکل خودکار صورت خواهد گرفت. هر یک از ذینفعان به عنوان یک گره در شبکه بلاک چین عمل کرده و به داده‌های آنی درباره زنجیره تامین محموله‌ها دسترسی خواهد داشت.

جزئیات بیشتر درباره پروژه بلاک چین صلصال

در دوره آزمایشی پروژه صلصال که طی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی صورت می‌گیرد، از فناوری بلاک چین برای مدیریت اسناد بین‌المللی محموله‌ها در بندر آنتورپ استفاده می‌شود. این داده‌ها به صورت دایمی در بلوک‌ها ذخیره می‌شود و اعضای شبکه در هر جا و هر زمانی می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

استفاده از بلاک چین برای نوآوری در زمینه سیستم‌های سنتی پایش و ثبت سوابق می‌تواند به کاهش هزینه‌ها، کاهش زمان و نیز افزایش امکان همکاری‌های بین‌المللی بیانجامد.

یکی از مدیران شرکت مجری این طرح هفته پیش در نمایشگاه جیتکس امارات اعلام کرد: «ما خیلی زود متوجه شدیم که فناوری بلاک چین می‌تواند زمینه را به خوبی برای هماهنگی هر چه بیشتر در زنجیره تامین جهانی که پیچیدگی‌های زیادی دارد مهیا کند. نخستین گام صلصال، همکاری با بندر انتورپ است که نشانگر تعهد اداره بنادر ابوظبی به پیشتازی در زمینه لجستیک، حمل‌ونقل و نیز کمک به دستیابی به چشم‌انداز اقتصادی ابوظبی در سال ۲۰۱۰ است.»

گفتنی است، امارات متحده عربی راهبردی بلندپروازانه را تا سال ۲۰۲۱ با استفاده از فناوری بلاک چین طراحی کرده است.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶