مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

شانس ۲۰ درصدی بازیافتن رمزارزهای سرقتی

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 20, 2018
  • 0
شانس ۲۰ درصدی بازیافتن رمزارزهای سرقتی

کارشناسان حوزه امنیت سایبری می‌گویند فقط تعداد اندکی از سرقت‌های بیت کوین گزارش می‌شود. دلیلش احتمالا این است که قربانیان امید چندانی به بازپس‌گیری بیت کوین به سرقت‌رفته خود ندارند.

ماهیت رمزارزها به گونه‌ای است که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند به بازپس‌گیری سکه‌های به سرقت رفته خود امیدوار باشند. همچنین بسیاری از تبهکاران نیز به استفاده از رمزارزها روی می‌آورند، زیرا بر این باورند که به کمک آن می‌توانند قانون را دور بزنند.

پاتریک وایمن (Patrick Wyman) افسر ویژه بخش جرایم مالی در واحد مبارزه با پولشویی پلیس فدرال آمریکاست. او می‌گوید: «نظام‌های پولی نامتمرکز نظیر بیت کوین و یا سایر ارزهای مجازی، تحت نظارت یک نهاد واحد قرار ندارند و به همین دلیل، نمی‌توان آنها را برای مبارزه با پولشویی زیر نظر قرار داد.»

بازار رمزارزها به شدت رشد می‌کند و البته جرایم مختلفی نیز با آن همراه می‌شود. برخی کارشناسان حوزه امنیت سایبری بر این باورند که چون حجم جریام در سطح کلان بسیار زیاد است، توجه چندانی به سرقت‌های خرد صورت گرفته نمی‌شود. یاروسلاو یاکوبچک (تحلیل‌گر یوروپل) نیز به خبرنگار رویترز گفت که بررسی همه جرایم صورت گرفته در زمینه ارزهای دیجیتال ناممکن است.

یک موسسه پژوهشی مالی نیز اعلام کرده که حدود ۱/۷ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال بین سال‌های ۲۰۱۲ تا نیمه اول ۲۰۱۸ به سرقت رفته است. بر اساس این گزارش، بیش از ۸۰۰ میلیون دلار نیز فقط در سال جاری میلادی سرقت شده است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که ۸۵ درصد از این سرقت‌ها اصلا گزارش نشده است.

احتمال ۲۰ درصدی بازیابی رمزارز سرقتی

دیوید جیوانز که مدیرعامل یک شرکت امنیت دیجیتال است می‌گوید فقط ۲۰ درصد از رمزارزهای سرقت‌شده تاکنون بازیابی شده‌اند. با وجود اینکه مقرراتی در برخی کشورها برای رمزارزها وضع شده است، جمع‌‌آوری داده‌های مورد نیاز بسیار زمان‌بر است. در این فاصله، احتمالا رمزارزهای به سرقت رفته به حساب‌هایی دیگر منتقل می‌شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads