مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

کاربران بیت کوین کش، دش را اصلی‌ترین رقیب آن می‌دانند

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 17, 2018
  • 0
کاربران بیت کوین کش، دش را اصلی‌ترین رقیب آن می‌دانند

بسیاری از کاربران فعال بیت کوین کش بر این باورند که ارز دیجیتال دش به خاطر برخورداری از برخی قابلیت‌های خاص، اصلی‌ترین رقیب آنها برای تسلط بر بازار و شکست بیت کوین به شمار می‌رود.

در پستی که به تازگی در صفحه اجتماع بیت کوین کش در شبکه اجتماعی ردیت منتشر شد، بسیاری از کاربران اعلام کردند که دش به همراه لایت کوین، اصلی‌ترین رقبای بیت کوین کش در بازار به شمار می‌روند. گفتنی است دش و نیز لایت کوین به شدت می‌کوشند از فناوری‌هایی که زمان لازم برای پردازش تراکنش بر روی شبکه را کاهش می‌دهند استفاده کنند.

در نوشته‌ اولیه یکی از کاربران در این صفحه می‌خوانیم: «با وجود اینکه لایت‌ کوین سهم بیشتری از بازار را نسبت به دش در اختیار دارد، دش به مراتب تهدید بزرگ‌تری برای بیت کوین کش به شمار می‌رود. اجتماع کاربران دش بزرگ و دارای انگیزه بالا هستند. دش دارای قابلیت‌های ساده‌ای برای حفظ حریم خصوصی کاربر است که درون کیف پول نرم‌افزاریش قرار دارد. دش همچنین توانسته به خوبی پذیرندگانی برای خود دست‌وپا کند. دش دارای قابلیت ارسال آنی است که به کاربران امکان می‌دهد بدون هر گونه تنظیمات پیچیده، پرداخت‌هایی آنی را به انجام رسانند. ارز دیجیتال دش رویکردی همانند اوبر برای ساده نگه داشتن فرآیند کاربری دارد.»

کاربران زیادی درپاسخ به این پست با آن موافقت کرده و البته تعداد اندکی نظیر نظر مخالف داشتند. برخی کاربران نیز بر این باور بودند که بیت کوین کش و دش همانند متحدانی در کنار هم هستند.

در یکی از این پست‌ها می‌خوانیم: «دش و نیز بیت کوین کش، پروژه‌هایی هستند که به طور خاص بر روی چشم‌انداز اصلی بیت کوین، یعنی ایجاد یک نظام پولی همتا به همتا در سراسر جهان تمرکز کرده‌‌اند. هر دو ارز دیجیتال به شکلی نامتمرکز عمل می‌کنند و از گواه اثبات کار (از طریق استخراج به وسیله اسیک) بهره می‌برند. اصلی‌ترین دلیل جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین، عدم تفاهم بر سر مقیاس‌پذیری شبکه بود. دش نیز دقیقا از همین رویکرد برای توسعه شبکه خود استفاده می‌کند. هم دش و هم بیت کوین کش به پذیرش توسط فروشندگان و نیز درگاه‌های فروش اولویت می‌دهند.»

البته دش تفاوت‌هایی با بیت کوین کش دارد. برای نمونه، دش دارای یک سری زیرساخت‌های خاص خود است. به جای اینکه سکه‌های استخراج شده فقط به ماینرها برسد، ۱۰ درصد از آن به خزانه دش واریز می‌شود. این مبلغ صرف هزینه‌های جاری برای توسعه پروژه‌های دش می‌شود. همچنین ۹۰ درصد باقیمانده نیز به صورت مساوی بین ماینرها و مسترنودها تقسیم می‌شود. مسترنودها یک سری گره خاص در شبکه هستند که امکان پرداخت آنی و محرمانه نگاه داشتن پرداخت‌ها را فراهم می‌سازند.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads