مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای بلاک‌ چین توسط استیو وزنیاک

راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای بلاک‌ چین توسط استیو وزنیاک

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 16, 2018
  • 0
راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای بلاک‌ چین توسط استیو وزنیاک

استیو وزنیاک (هم‌بنیانگذار اپل) به تازگی اعلام کرد که موسسه‌ای با نام ای‌کیو‌یوآی گلوبال (EQUI Global) را راه‌اندازی کرده است. این موسسه یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر است که به صورت خاص بر روی طرح‌های مرتبط با فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند.

استیو وزنیاک یکی از کسانی است که علاقه زیادی به فناوری بلاک چین از خود نشان داده است. این صندوق یک توکن ویژه با نام ایکیوی‌توکن (EquiToken) دارد که افراد و موسسات با خرید آن می‌توانند در طرح‌های این صندوق مشارکت کنند. ظاهرا ایکیوی‌توکن بر شبکه اتریوم استوار است. گفتنی است شبکه اتریوم توسط تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش منتشر شده، این صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر توکن‌های خود را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. این توکن‌ها از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال قابل نقد شدن هستند. ۸۰ درصد از سرمایه جذب شده توسط ای‌کیو‌یوآی گلوبال بر روی شرکت‌های فناوری سرمایه‌گذاری می‌شود و بقیه نیز در حوزه‌های دیگری نظیر املاک و هنر سرمایه‌گذاری خواهد شد.

استیو وزنیاک می‌گوید که ماموریت این صندوق، شناسایی، حمایت و سرمایه‌گذاری روی ستاره‌های بلاک چین و فناوری فرداست. او می‌گوید این صندوق تاکنون بر روی ۲۰ طرح مختلف سرمایه‌گذاری کرده که البته هیچ کدام از آنها به صورت رسمی راه‌اندازی نشده‌اند.

استیو وزنیاک می‌گوید که پروژه ای‌کیو‌یوآی گلوبال دومین پروژه‌ای است که طی ۲۰ سال اخیر در آن مشارکت کرده است. این در حالی است که هر روز، چندین پیشنهاد مشارکت در طرح‌های مختلف به او داده می‌شود.

بر اساس اطلاعات مندرج در وب‌سایت ای‌کیو‌یوآی گلوبال، این صندوق حدود یک سال پیش راه‌اندازی شد. گفتنی است این موسسه در ابتدا قرار بود از طریق عرضه اولیه سکه (ICO) برای هر پروژه، به جذب سرمایه برای پروژه‌های مختلف بلاک چین بپردازد.

استیو وازنیاک همواره یکی از طرفداران بیت کوین و سایر رمزارزها (آلت کوین‌ها) بوده است. او به ویژه بیت کوین را به خاطر توانش برای ذخیره ارزش تحسین کرده است. جالب اینجاست که او چندی پیش، بر این باور بود که بلاک چین هم همانند سایر ارزهای دیجیتال دارای حباب است!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads