آذر ۹, ۱۴۰۱

ام‌-کش (Em-cash) : ارز دیجیتال ملی امارات با پشتوانه درهم

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 11, 2018
  • 0
ام‌کش (emCash) : ارز دیجیتال ملی امارات با پشتوانه درهم دبی

شهروندان و ساکنان شیخ‌نشین دبی به زودی قادر خواهند بود برای پرداخت‌های روزمره خود از ارز دیجیتال استفاده کنند. این ارز دیجیتال ام‌-کش (Em-cash) نام دارد. ام‌-کش توسط یکی از واحدهای اداره توسعه اقتصادی دبی عرضه خواهد شد. این مجموعه به همکاری پوندی اکس (Pundi X) که یک استارتاپ فعال در زمینه پرداخت‌ مبتنی بر بلاک چین است و یک شریک دیگر، پلتفرمی جدید را برای این ارز دیجیتال ایجاد خواهند کرد.

پس از راه‌اندازی این پلتفرم، دستگاه‌های پرداخت در محل (PoS) سازگار با ام‌-کش در فروشگاه‌های مختلف قرار خواهد گرفت. شرکت پوندی اکس وظیفه تامین این دستگاه‌ها را بر عهده دارد. این شرکت قصد دارد طی ۳ سال آینده، ۱۰۰ هزار دستگاه پرداخت در محل را به مشتریانی در سراسر جهان عرضه کند.

سخنگوی این پروژه در این باره می‌گوید: «خیلی خوشحالیم که دبی اولین شهری است که راه‌حل‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین را در اختیار ساکنانش قرار می‌دهد. این اقدام سبب می‌شود جایگاه دبی به عنوان هاب بین‌المللی فناوری تثبیت شود. بهره‌گیری از فناوری‌های نوینی نظیر بلاک چین، یک اولویت کلیدی است و مزایایی برای شهروندان دارد که برای نمونه می‌تواند به راحتی در استفاده و نیز امنیت برای مشتریان و فروشندگان در سراسر دبی اشاره کرد.»

ام-کش ارز دیجیتال دبی - ارز دیجیتال امارات

زاک چیاه (Zac Cheah) که ‌هم‌بنیانگذار و مدیرعامل پوندی اکس است نیز بر این باور است که ارز دیجیتال دبی نشانگر پیشرفتی بزرگ برای فناوری بلاک چین خواهد بود. او اعلا کرد که ایجاد ام‌-کش یک حرکت تاریخی است و می‌تواند نتیجه‌ای ملموس را از فناوری پربحث بلاک چین برای مردم به ارمغان آورد.

البته هنوز تا راه‌اندازی نهایی ام‌-کش فاصله داریم و مقامات دولتی باید با آن موافقت کنند. با این وجود، این امیدواری وجود دارد که ام‌کش تا پایان سال مالی جاری آماده بهره‌برداری نهایی شود. گفتنی است دبی راهبردی بلندپروازانه را برای استفاده از فناوری بلاک چین تا سال ۲۰۲۱ طراحی کرده است.

ام‌-کش معادل دیجیتال درهم (واحد پول رسمی امارات) خواهد بود. در نتیجه، ام‌-کش را می‌توان در دسته استیبل‌کوین‌ها (یا همان ارزهای دیجیتال دارای پشتوانه ارز رسمی) دانست. اصلی‌ترین مزیت استیبل‌کوین‌ها در این است که بر خلاف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نامتمرکز، دارای نوسان قیمتی شدید نیستند و ارزشی تقریبا معادل با پول رسمی مربوطه دارند.

برای آشنایی بیشتر با استیبل‌کوین‌ها می‌توانید مطلب «همه چیز درباره استیبل‌کوین و دلایل استقبال شدید از آن» و نیز «آیا ارزهای دیجیتال با پشتوانه، قاتل بیت کوین خواهند شد؟» را مطالعه بفرمایید. 

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads