مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • مردان جوان با درآمد بالا: باانگیزه‌ترین افراد برای سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال

مردان جوان با درآمد بالا: باانگیزه‌ترین افراد برای سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 7, 2018
  • 0

مطالعه جدیدی که توسط یک شرکت فعال در حوزه بلاک چین به انجام رسیده نشان می‌دهد سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال بیشتر در میان مردان جوان با درآمد ۷۵ تا ۱۰۰ هزار دلار در سال طرفدار دارد. این مطالعه به نظرسنجی از ۱۰۰۰ آمریکایی بین ۱۸ تا ۸۰ سال پرداخت.

در این نظرسنجی مشخص شد که مردان (۴۳ درصد) دو برابر زنان (۲۳ درصد) به سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند. حدود ۴۷ درصد از افراد با درآمدی بالاتر از ۷۵ هزار دلار در سال بر روی دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌ گذاری کرده‌اند. این در حالی است که کمتر از یک چهارم افراد با درآمد سالانه ۲۵ هزار دلار گفتند که می‌توانند سرمایه‌ گذاری قابل توجهی بر روی ارزهای دیجیتال داشته باشند.

بر اساس داده‌های اداره آمار کار ایالات متحده، درآمد متوسط هفتگی در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ برای مردان ۲۵ تا ۳۴ ساله در آمریکا ۸۵۷ دلار (یعنی کمی بیش از ۴۴ هزار دلار در سال) است. حدود ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که تاثیر دوستان و همکاران، اصلی‌ترین دلیل آنها برای سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال بود. همچنین بیش از ۳۵ درصد اعلام کردند که ترس از ضرر، اصلی‌ترین مانع ذهنی آنها برای ورود به این بازار به شمار می‌رود.

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال

این نظرسنجی به این نتیجه رسید که پاسخ‌دهندگان از آگاهی به نسبت خوبی درباره ارزهای دیجیتال برخوردارند. در واقع ۷۵ درصد از این افراد گفتند که از اطلاعات ضروری درباره ارزهای دیجیتال برخوردارند. همچنین ۲۵ درصد نیز گفتند تا حدی از تحولات در حوزه رمزارزها آگاهند. حدود ۶۲ درصد از پاسخ‌دهندگان نیز اعلام کردند می‌توانند در گفتگو درباره ارزهای دیجیتال با دیگران مشارکت کنند.

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال : گزینه‌ای نوآورانه‌تر

دیدگاه افراد درباره سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال، سئوال دیگری بود که در این نظرسنجی مطرح شد. حدود ۸۰ درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال از نظر آنها، یک شکل مثبت از ریسک‌پذیری است. همچنین از هر ۳ نفر، یک نفر بر این باور بود که سرمایه‌ گذاری روی ارزهای دیجیتال، گزینه‌ای نوآورانه‌تر نسبت به سرمایه‌ گذاری در بورس به شمار می‌رود.

در این مطالعه همچنین مشخص شد، جوانان بیشترین علاقه را برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال داشتند.

آله تسیوینسکی (Aleh Tsyvinski) از اساتید اقتصاد دانشگاه ییل توصیه کرده بود که یک درصد از سبد سهام سرمایه‌گذاری را باید به بیت کوین اختصاص داد. برای آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال توصیه می‌کنیم مطلب «سرمایه گذاری روی بیت کوین : نکاتی کاربردی برای تازه کاران» را مطالعه بفرمایید. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads